آموزش زبان انگلیسی به کودک - نرم افزار پاپیتا

آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه چگونه است؟ اکثر والدین دوست دارند آموزش زبان انگلیسی به کودک را در خانه شروع کنند اما نمیدانند از کجا و کدام قسمت. پیشنهادات زیر را بخوانید تا چارچوب کلی نکات مهم آموزش به کودک در منزل را کامل متوجه شوید. آموزش زبان به کودک در عین محبوب بودن، مورد نیاز بودن، ضروری بودن و غیره، به پیگیری، تلاش های بهینه و البته دشواری های خاص خود مرتبط است. در حقیقت این موضوع هم مانند آموزش الفبای زبان مادری نیازمند صبر، به خرج دادن تکنیک های مفید و انتخاب نرم افزار های مناسب است. در غیر این صورت یادگیری زبان چندان سخت نبود و از سویی دیگر اکثر کودکان می توانستند مانند زبان مادری خود، به زبان انگلیسی مسلط باشند.اگر ساختار زبان را مانند استخوان بندی بدن یک فرد تجسم کنیم، آنگاه لغات، اندام‌های حیاتی و گوشت بدن او را تامین می‌کنند. در اصل یکی از چالشی ترین بخش‌های یادگیری زبان، فراگیری لغات است. واژگان به عنوان جز اصلی آموزش زبان به کودک، توجه بسیاری از والدین را در سال‌های گذشته به خود جلب کرده‌است. با توجه به این موضوع، استراتژی های زیادی برای پرورش و آموزش زبان به کودک وجود دارد؛ که بهترین آنها را می توان در آموزش زبان با پاپیتا – جعبه لایتنر – موسیقی، انیمیشن و دیکشنری تصویری خلاصه کرد.

آموزش زبان به کودک؛ خرافات را دور بریزید!

فرقی نمی کند که کودکتان چه سنی دارد. آموزش زبان به کودک در هر سنی می تواند او را برای آینده آماده سازد. خیلی از والدین اظهار می کنند که سن کودک شان برای یادگیری زبان زیاد است و از این رو، به طور کلی قید آموزش را می زنند. در حالیکه این موضوع ابداً به ۴ ساله بودن یا ۱۰ ساله بودن وی مرتبط نیست. بهتر است از آموزش اصول اولیه کار را شروع کنید.

یکی از موثرترین راه‌ها برای آموزش زبان خارجی به کودک شما، گوش دادن به موسیقی است. آموزش رنگ ها و شکل ها به این زبان از ابتدایی ترین کلماتی است که می توانید به کودک خود بیاموزید. نام این رنگ ها و اشیاء را روی کاغذ بنویسید و روی وسیله های خانه و اتاق کودک، بچسبانید. کودکانی که حتی نمی توانند از معنی کردن و ادای کلمات ساده بر بیایند نیاز به یادگیری آسان‌تر و غیر سختگیرانه دارند. پس از کلمات عجیب و غریب پرهیز کنید.

انجام فعالیت‌ها و بازی های مختلف، آموزش زبان به کودک را لذت بخش می‌کند. تحقیقات ثابت کرده، کودکان زمانی که سرگرم هستند، بهتر یاد می‌گیرند. این موضوع می تواند در قالب آموزش واژگان جدید با نقاشی کردن، فیلم و انیمیشن دیدن، یا استفاده از نرم افزار ها و کارت های آموزش زبان با روشی بهینه باشد.

تهیه دیکشنری تصویری ( دیکشنری تصویری آکسفورد)

آموزش همیشه با در اختیار داشتن یک مرجع خوب و مفید کامل می شود. شما برای آموزش زبان به کودک خود به جز نرم افزار آموزشی، ابزار و وسایل ساده اما کاربردی، به یک دیکشنری خوب و مناسب نیاز دارید. برای این کار می توانید به سراغ خرید دیکشنری تصویری آکسفورد بروید. این دیکشنری از دیکشنری هایی که برای بزرگسالان چاپ و ارائه میشود متفاوت بوده و با کمک تصاویر یادگیری زبان برای کودکان را لذت بخش تر خواهد کرد.

آموزش زبان به کودک

آموزش زبان انگلیسیی به کودک را از کجا باید شروع کرد؟

اگر سطح زبانی تان بالاست نیست هیچ اهمیتی ندارد! مهمترین ترین چیز این است که با ذوق و شوق باشید. به کودکتانتان این ذوق را منتقل کرده و او را در یادگیری زبان انگلیسی تشویق کنید. کودک شما در مراحل اولیه کار به تنها چیزی که توجه می کند ذوق و شوق شما در انجام این فرآیند است.

اگر کودکتان درچند هفته اول شروع به صحبت کردن نکرد به هیچ عنوان نگران نباشید. آنها معمولا برای یادگیری زبانی جدید نیاز به زمانی مشخص دارند. اگر صبور باشید خواهید دید که در زمان مناسب فرزندانتان لب به صحبت باز خواهد کرد.

اگر خودتان هم علاقه مند به شروع یادگیری زبان انگلیسی هستید می توانید از اینجا شروع کنید.

منظم باشید

برنامه خاصی را در ساعاتی خاص برای آموزش زبان در نظر بگیرید. در اوایل کار جلسات ۱۰ دقیقه ای ۶ نوبتی بهتر از یک جلسه یک ساعته است. با پیشرفت سطح زبانی و افزایش تمرکز فرزندتان می توانید این جلسات را طولانی تر کنید. فعالیت های زبانی را کوتاه و متنوع کنید در غی این صورت کودک تمایلی به انجام آن و یا حتی گوش دادن نشان نخواهد داد.

روی برنامه پیش بروید

سعی کنید فعالیت هایی خاص را به صورت روزانه انجام دهید. کودکان معمولا وقتی وقایع برایشان قابل پیش بینی باشد احساس راحتی می کنند. برای مثال، می توانید بازی زبانی را بعد از مدرسه با او انجام دهید یا برایش پیش از خواب داستان کوتاه انگلیسی بخوانید تا در طول شبانه روز همیشه با زبان انگلیسی سروکار داشته باشد.

اگر فضای مناسبی در خانه دارید میتوانید بخشی را مخصوص زبان انگلیسی در نظر بگیرید که در آن قسمت تمام وسایل و اجزا به نحوی با زبان انگلیسی مربوط است. برای مثال، تمام کتاب ها، بازی ها، دی وی دی ها و وسایلی که در آن قسمت قرار دارد به زبان انگلیسی باشد. کودکان اغلب باید کلمات و اصطلاحات مکررا بشوند تا آن را در مغزشان پردازش کرده و بتوانند آنها را بازگو نمایند.

بازی کردن

کودکان وقتی چیزی را یاد می گیرند که همراه با سرگرمی باشد. فلش کارت ها بهترین راه برای آموزش و بازبینی لغات جدید است. بازی های زیادی مثل Memory، Kim’s game، Snap، Happy families را می توان از طریق فلش کارت ها انجام داد.

می توانید فلش کارت ها را دانلود کرده و موضوعات متنوعی برای بازی داشته باشد.

روش های زیاد دیگری برای یادگیری زبان از طریق بازی ها هستند به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم.

. بازی های نقشی: کودک و والدین هرکدام نقش یک کاراکتر را بازی کرده و باهم انگلیسی صحبت می کنند.

. بازی های صفحه ای مثل مار و پله یا دیگر بازی های سنتی

. بازی های کلمه ای: هر نفر باید با اول یا آخر کلمه دیگری کلمه ای جدید بگوید

. بازی های آنلاین

از موقعیت های روزمره استفاده کنید

برای آموزش زبان به کودک در خانه می توانید از موقعیت های واقعی که در خانه با وسایل واقعی اتفاق می افتند برای آموزش زبان انگلیسی به کودکتان استفاده کنید. به مثال های زیر توجه کنید

. با کودکتان در مورد لباس هایش هنگامی که در حال پوشیدن تا تا کردن آنها است صحبت کنید.

(let’s put our blue socks, Dad’s T-shirt)

. لغات جدید را هنگامی به کودکتان در مرتب کردن تختش کمک می کنید تمرین کنید

(?let’s put your teddy bear on the bed, where is the blue car)

 از داستان ها استفاده کنید

کودکان عاشق کتاب داستان ها با تصاویر رنگارنگ و جذاب هستند. داستانهای انگلیسی بهترین راه برای افزایش سطح زبانی کودکانتان هستند.

از آهنگ ها استفاده کنید

برای آموزش زبان به کودک در خانه آهنگهای تصویری جذاب و سرگرم کننده را می توانید از اینجا دانلود کنید.

آموزش گرامر

برای کودکان هیچ نیازی به آموزش گرامر به صورت کلاس های جداگانه و سنتی نیست. در عوض می تواند از آنها بخواهید ساختارهای گرامری مختلف را در متن و بصورت سماعی بریتان بازگو کنند برای مثال ساختار “must/musn’t” را می  توانید هنگامی که در مورد قوانین خانه یا مدرسه و باید و نباید ها با کودک صحبت می کنید به او آموزش دهید.

برای خردسالان نیز می توانید از آموزش های گرامری استفاده نمایید.

از کدام لغات و اصطلاحات باید شروع کرد؟

. اعداد

. رنگ ها

. صفات ساده

. اعضای بدن

. اسباب بازی ها

. حیوانات

. غذا و خوراکی

یکی دیگر از تکنیک هایی که میتوان از آن برای یادگیری زبان استفاده کرد و سن و جنس هیچ تاثیری در آن ندارد. اختصاص (زمان انگلیسی) است. در (زمان انگلیسی) تمام اعضای خانواده باید انگلیسی صحبت کنند.

آموزش زبان - آموزش زبان با نرم افرار پاپیتا

آموزش زبان به کودکان با نرم افزار پاپیتا

امروزه آموزش زبان به کودک، فقط به کتاب و لوازم فیزیکی کاغذی مرتبط نمی شود. خوشبختانه با توسعه استفاده از موبایل و تبلت ها ما می توانیم اوقات خاصی از روز را برای آموزش زبان به کودک با اپلیکیشن ها در نظر بگیریم. نرم افزار پاپیتا یک نرم افزار قابل نصب روی سیستم عامل های اندروید و آی او اس می باشد که برای آموزش زبان به کودک ۴ تا ۱۳ ساله، طراحی شده است.

طبق نکاتی که در بخش قبلی ذکر شد، آموزش زبان به کودک با کمک فیلم، شعر و آهنگ های کودکانه بهتر از هر انتخاب دیگری عمل می کند. آموزش زبان با پاپیتا نیز چنین حالتی را پشتیبانی کرده و در واقع برای تقویت دو مهارت شنیداری و نوشتاری گزینه ی مناسبی محسوب می شود.

مزایای آموزش زبان با نرم افزار پاپیتا چیست؟

نرم افزار پاپیتا چیست!

“برنا