آموزش زبان انگلیسی به کودک

آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه چگونه است؟ اکثر والدین دوست دارند آموزش زبان انگلیسی به کودک را در خانه شروع کنند اما نمیدانند از کجا و کدام قسمت. پیشنهادات زیر را بخوانید تا چارچوب کلی نکات مهم آموزش به کودک در منزل را کامل متوجه شوید.

آموزش زبان به کودک - آموزش زبان انگلیسی به کودک در خانه

آموزش زبان انگلیسیی به کودک را از کجا باید شروع کرد؟

اگر سطح زبانی تان بالاست نیست هیچ اهمیتی ندارد! مهمترین ترین چیز این است که با ذوق و شوق باشید. به کودکتانتان این ذوق را منتقل کرده و او را در یادگیری زبان انگلیسی تشویق کنید. کودک شما در مراحل اولیه کار به تنها چیزی که توجه می کند ذوق و شوق شما در انجام این فرآیند است.

اگر کودکتان درچند هفته اول شروع به صحبت کردن نکرد به هیچ عنوان نگران نباشید. آنها معمولا برای یادگیری زبانی جدید نیاز به زمانی مشخص دارند. اگر صبور باشید خواهید دید که در زمان مناسب فرزندانتان لب به صحبت باز خواهد کرد.

اگر خودتان هم علاقه مند به شروع یادگیری زبان انگلیسی هستید می توانید از اینجا شروع کنید.

منظم باشید

برنامه خاصی را در ساعاتی خاص برای آموزش زبان در نظر بگیرید. در اوایل کار جلسات ۱۰ دقیقه ای ۶ نوبتی بهتر از یک جلسه یک ساعته است. با پیشرفت سطح زبانی و افزایش تمرکز فرزندتان می توانید این جلسات را طولانی تر کنید. فعالیت های زبانی را کوتاه و متنوع کنید در غی این صورت کودک تمایلی به انجام آن و یا حتی گوش دادن نشان نخواهد داد.

روی برنامه پیش بروید

سعی کنید فعالیت هایی خاص را به صورت روزانه انجام دهید. کودکان معمولا وقتی وقایع برایشان قابل پیش بینی باشد احساس راحتی می کنند. برای مثال، می توانید بازی زبانی را بعد از مدرسه با او انجام دهید یا برایش پیش از خواب داستان کوتاه انگلیسی بخوانید تا در طول شبانه روز همیشه با زبان انگلیسی سروکار داشته باشد.

اگر فضای مناسبی در خانه دارید میتوانید بخشی را مخصوص زبان انگلیسی در نظر بگیرید که در آن قسمت تمام وسایل و اجزا به نحوی با زبان انگلیسی مربوط است. برای مثال، تمام کتاب ها، بازی ها، دی وی دی ها و وسایلی که در آن قسمت قرار دارد به زبان انگلیسی باشد. کودکان اغلب باید کلمات و اصطلاحات مکررا بشوند تا آن را در مغزشان پردازش کرده و بتوانند آنها را بازگو نمایند.

بازی کردن

کودکان وقتی چیزی را یاد می گیرند که همراه با سرگرمی باشد. فلش کارت ها بهترین راه برای آموزش و بازبینی لغات جدید است. بازی های زیادی مثل Memory، Kim’s game، Snap، Happy families را می توان از طریق فلش کارت ها انجام داد.

می توانید فلش کارت ها را دانلود کرده و موضوعات متنوعی برای بازی داشته باشد.

روش های زیاد دیگری برای یادگیری زبان از طریق بازی ها هستند به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم.

. بازی های نقشی: کودک و والدین هرکدام نقش یک کاراکتر را بازی کرده و باهم انگلیسی صحبت می کنند.

. بازی های صفحه ای مثل مار و پله یا دیگر بازی های سنتی

. بازی های کلمه ای: هر نفر باید با اول یا آخر کلمه دیگری کلمه ای جدید بگوید

. بازی های آنلاین

از موقعیت های روزمره استفاده کنید

برای آموزش زبان به کودک در خانه می توانید از موقعیت های واقعی که در خانه با وسایل واقعی اتفاق می افتند برای آموزش زبان انگلیسی به کودکتان استفاده کنید. به مثال های زیر توجه کنید

. با کودکتان در مورد لباس هایش هنگامی که در حال پوشیدن تا تا کردن آنها است صحبت کنید. (let’s put our blue socks, Dad’s T-shirt)

. لغات جدید را هنگامی به کودکتان در مرتب کردن تختش کمک می کنید تمرین کنید (let’s put your teddy bear on the bed, where is the blue car?)

 از داستان ها استفاده کنید

کودکان عاشق کتاب داستان ها با تصاویر رنگارنگ و جذاب هستند. داستانهای انگلیسی بهترین راه برای افزایش سطح زبانی کودکانتان هستند.

از آهنگ ها استفاده کنید

برای آموزش زبان به کودک در خانه آهنگهای تصویری جذاب و سرگرم کننده را می توانید از اینجا دانلود کنید.

آموزش گرامر

برای کودکان هیچ نیازی به آموزش گرامر به صورت کلاس های جداگانه و سنتی نیست. در عوض می تواند از آنها بخواهید ساختارهای گرامری مختلف را در متن و بصورت سماعی بریتان بازگو کنند برای مثال ساختار “must/musn’t” را می  توانید هنگامی که در مورد قوانین خانه یا مدرسه و باید و نباید ها با کودک صحبت می کنید به او آموزش دهید.

برای خردسالان نیز می توانید از آموزش های گرامری استفاده نمایید.

از کدام لغات و اصطلاحات باید شروع کرد؟

. اعداد

. رنگ ها

. صفات ساده

. اعضای بدن

. اسباب بازی ها

. حیوانات

. غذا و خوراکی

یکی دیگر از تکنیک هایی که میتوان از آن برای یادگیری زبان استفاده کرد و سن و جنس هیچ تاثیری در آن ندارد. اختصاص (زمان انگلیسی) است. در (زمان انگلیسی) تمام اعضای خانواده باید انگلیسی صحبت کنند.

سخن آخر

نترسید که ساختار کلمات و جملات اشتباه باشد، حتی اگر نمی توانید جمله کاملی را ادا کنید با حرکات بدن و به کاربردن کلمه اصلی منظورتان را برسانید. تنها و مهمترین نکاتی که باید در آموزش زبان انگلیسی به کودک رعایت کنید، حفظ آرامش، جنبه سرگرمی و لذت بردن در یادگیری است برای کودک است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *