یادگیری سریع انگلیسی از صفر- شروع انگلیسی از صفر

یادگیری زبان انگلیسی از صفر می تواند و در عین حال یادگیری سریع زبان انگلیسی ممکن است چالش برانگیز باشد از یادگیری الفبا گرفته یا درک قیدها و صفات. اما اصول زیر می تواند در یادگیری بهتر زبان انگلیسی سرنخ هایی برای شروع به شما بدهد. پس با ما همراه باشید.

 ABC و ۱۲۳           

اولین قدم در شروع انگلیسی از صفر آشنایی با الفبای آن است. زبان انگلیسی با حرف A شروع شده و به حرف Z ختم می شود و کلا ۲۶ حرف دارد. برای تمرین تلفظ حروف الفبا می توانید از آهنگ های حروف الفبا استفاده نمایید. پس از یادگیری حروف الفبا بد نیست سراغ یادگیری اعداد انگلیسی بروید.

اصول گرامری و نحوی اصلی زبان انگلیسی

زبان انگلیسی دارای ۸ نوع کلمه دستوری است که به ما در ساخت جملات کمک می کند. این ۸ کلمه دستوری زبان انگلیسی شامل اسم، ضمایر، صفت، قید، ضمایر موصولی، حروف اضافه و حروف ندا هستند.

باوجود اینکه یادگیری این اصول اهمیت بالایی دارد اما می توانید همزمان درسهای گرامری اولیه که هر زبان آموز باید آن را یاد داشته باشد را نیز مطالعه کنید. برای مثال، چه موقع از any و چه وقت از some در جملات استفاده کنیم؟ یا تفاوت بین  in، to،  on و At چیست؟ این ها دو مورد از اصلی ترین سوالات زبان انگلیسی (برای کسانی که قصد شروع انگیسی از صفر را دارد) هستند که می توانید جوابشان را در بخش ۲۵ درس ضروری و اصلی در زبان انگلیسی بیابید.

جملات، قیدها و صفات

گمراه کننده ترین و در عین حال مهمترین کلمات زبان انگلیسی فعل ها، قیدها و صفات هستند که هر کدام از نظر گرامری نقش مجزا دارد و یادگیری این نفش های می تواند تا حدود زیادی مشکلات یادگیری زبان آموزان را حل کند.

فعل ها کلمات فعال هستند. آنها در چیزی که اتفاق می افتد به ما خبر می دهند و می تواند زمانشان بر اساس آن اتفاق گذشته، آینده و حال باشد. در زبان انگلیسی فعل های کمکی مثل Do و Have وجود دارند که تقریبا در هر جمله انگلیسی به چشم می خورند.

قیدها چگونگی انجام فعل را شرح می دهند و شامل کلماتی نظیر Quivckly،  never و Above می شوند. فراموش نکنید که اکثر قیدها از ترکیب یک فعل به اضافه “ly” تشکیل می شوند.

صفات در زبان انگلیسی چیزی را شرح و توضیح می دهند. آنها به ما درمورد چگونگی اطلاعات می دهند برای مثال، کلمه Shy  به معنی خجالتی در مورد شخصی است که خجالت می کشد

تلفظ انگلیسی تان بهبود ببخشید

حتی خود انگلیسی زبانان نیز می توانند در بخش تلفظ جملات و کلمات مشکل داشته باشند. ادای کلمات در عین چالش برانگیز بودن نقش بسزایی در یادگیری سریع زبان انگلیسی و نیازمند مطالعه و تلاش بیشتری دارد. در کلاس های آموزش زبان انگلیسی معلمان اصلی ترین قوانین تلفظی را دراخیتار زبان آموزان می گذارند اما اکثرا به با آنها در کلاس های آموزشی صحبت نکرده و یا باعث سلب اعتماد آنها می شوند. برای حل این چالش می توانید با ادای جملات بصورت بریده بریده شروع کنید. صحبت کردن به صورت “من” و “او” بهترین راه یادگیری زبان جدید است. مهم نیست اگر تنها قادر به صحبت کردن چند کلمه باشید یا حتی نتوانید سریع سخن بگویید. توصیه های زیر می تواند برای بهتر شدن صحبت کردنتان کارآمد باشد.

. صحبت کردن را از همین امروز شروع کنید و زمان صحبت کردنتان را به وقتی که احساس راحتی کنید موکول نکنید. مطمئن باشید که برای رسیدن به سطحی که صحبت کردنتان مورد قبول خودتان و بقیه باشد زمان زیادی لازم است و اگر برای این نوع صحبت کردن تمرین نداشته باشید هیچ وقت به آن سطح نخواهید رسید. پس خودتان را از محیط امنتان بیرون بیاندازید و شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی کنید. می توانید جلوی آینه بایستید و با خود انگلیسی صحبت کنید و یا حتی به تمام تفکرات و صحبت هایی که از ذهنتان می گذرد را به زبان انگلیسی فکر کنید. ناخودآگاه ذهن آنقدر قوی است که حتی باعث می شود بعضی از خوابهایتان نیز به زبان انگلیسی باشد و تعجب خواهید کرد که در خواب می توانید خیلی سریعتر از واقعیتی که هست صحبت کنید! از همین امروز این متود را شروع کرده و از بهبود سطح زبان انگلیسی شگفت زده شوید.

. می توانید با یک انگلیسی زبان برای یادگیری سریع زبان انگلیسی تمرین مکالمه کنید. برای ترغیب کردن آنها به صحبت کردن باشما می توانید به او زبان فارسی آموزش داده و زبان انگلیسی را از او یاد بگیرید.

. بسیاری از کلمات در زبان انگلیسی آنطور که نوشته می شوند خوانده نمی شوند و ممکن است این کلمات زبان آموزان را دچار مشکل کند. درست است که با تلفظ عجیب یک کلمه شاید یک انگلیسی زبان متوجه منظورتان شود اما اگر بتوانید کلمات و جملات را آنطور که باید تلفظ کنید پرستیژ و شخصیتان برای شخصی که با او صحبت می کنید دو چندان خواهد شد. به یاد داشته باشید که حتی اگر درک خوبی از زبان انگلیسی داشته باشید و تمام نکات گرامری زبان انگلیسی را نیز یاد داشته باشید گاهی اوقات ممکن است تلفظ نادرست یا بد شما باعث سوتفاهم برای شنوده شود. برای جلوگیری از این اشتباهات به نکات زیر توجه کنید:

  • یکی از راه های تصحیح تلفظ زبان انگلیسی و هر زبان دیگری گوش دادن است. برای این کار می توانید با دقت به فیلم های آموزشی و حتی سینمایی گوش داده و کلماتی که می توانید به بهترین شکل بیان کنید را یادداشت کرده و آنها را هر روز تمرین کنید.
  • به حروف و صداهایی که در زبان فارسی ادای آنها مشکل است توجه خاصی داشته باشید. برای مثال صدای “ث” در زبان فارسی وجود ندارد و این می تواند یکی از چالش های اصلی تلفظ برای فارسی زبانان باشد.
  • به یاد داشته باشید که تلفظ بعضی از کلمات انگلیسی بسته به مناطق و کشورهای مختلف متفاوت است. برای مثال تلفظ امریکن تفاوت زیادی با بریتیش دارد.

دامنه لغات تان را بالا ببرید و اصطلاحات زبان انگلیسی را یاد بگیرید

هرچه دامنه لغات انگلیسی تان بالاتر باشد و اصطلاحات انگلیسی بیشتری را فرا گرفته باشید، راحت خواهید توانست صحبت کنید.

. برای یادگیری لغات ضروری زبان انگلیسی می توانید از کتاب های ۵۰۴ لغت ضروری زبان انگلیسی و بعد از آن ۱۱۰۰ لغت ضروری زبان انگلیسی استفاده کرده و اصطلاحات ضروری انگلیسی را نیز از سایت کافه یادداشت مطالعه کنید. یکی دیگر از راه های افزایش دامنه لغات تماشای فیلم های آموزی و اخبار انگلیسی است.

. به محض اینکه کلمه انگلیسی جدید را فرا گرفتید سعی کنید آن را در جمله ای بکار ببرید و بجای نوشتن معنی فارسی آن همیشه سعی کنید تعریف انگلیسی اش را در آکسفورد به خاطر سپرده و با مثال انگلیسی در جلوی کلمه یادداشت کنید.

. حتما دفترچه جدیدی برای اصطلاحات زبان انگلیسی داشته باشید هر اصطلاح جدیدی که به چشمتان می خورد را روی آن یادداشت کرده و بخاطر بسپارید. فراموش نکنید که استفاده از اصطلاحات انگلیسی می تواند پرستیژ کاری را دوچندان کند.

در کلاس های مباحثه و آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید

یکی دیگر از راه های شروع انگلیسی از صفر شرکت در جلسات بحث و گفتگو است. شرکت در این جلسات یکی از بهترین راه های تمرکز بر جنبه های زبان رسمی انگلیسی است. در کلاس های آموزشی نیز می توانید زبان تان را از نظر گرامر بهبود ببخشید. قبل از ثبت نام در کلاس های آموزش زبان می توانید از این قسمت سطح زبانی خود را به صورت آنلاین تعیین کنید.

 همشیه دیکشنری همراهتان داشته باشید

همیشه به فرهنگ لغتی را همراه خود داشته باشید، تفاوتی هم ندارد که کتابی واقعی مثل لانگمن باشد یا نرم افزاری روی گوشی اندروید یا IOS تان. داشتن فرهنگ لغت به این معناست که هیچ وقت برای یافتن معنی کلمات گیر نخواهید کرد. به یاد داشته باشید که بعد از درک معنی کلمه جدید حتما تکرار می کنم حتما آن کلمه را در جمله ای جدید به کار برده و چند بار همان جمله را تمرین کنید.

مهارت های زبانی خود را بهبود ببخشید

یکی دیگر از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی گوش دادن به صوت های انگلیسی است.

. باید به این صوت های انگلیسی روزانه ۳۰ دقیقه گوش دهید. فرقی ندارد کجا باشید باشگاه یا در راه خانه، تنها چیزی که لازم دارید یک هنذفری و دستگاه پخش موسیقی است. البته به یاد داشته باشید که بهتر از فیلم های زبان اصلی را بدون زیرنویس تماشا کنید چراکه خواندن زیرنویس باعث می شود تمرکزتان از صدای کلمات از بین برود. بهتر است از فیلم های مورد علاقه یا بلک باستری شروع کنید که تماشای آنها برایتان خسته کننده نباشد.

دفترچه یادداشت روزانه انگلیسی داشته باشید

یکی دیگر از راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی دفترچه یادداشت روزانه انگلیسی است، چرا که یکی دیگر از توانایی زبانی نوشتن است.

. نوشتن یکی از سخت ترین جنبه های مهم یادگیری زبان انگلیسی انگلیسی است. نوشتن به شما در یادگیری ساختارهای انگلیسی برای صحبت کردن، گرامر و تلفظ کمک می کند.

. یکی دیگر از نکات خوب دفترچه یادداشت روزانه انگلیسی این است که هیچ کس قرار نیست آن را بخواند و با خیال راحت می توانید نوشتن را تمرین کرده و از اشتباه کردن نترسید.

در آخر فراموش نکنید حتی آب خورن هم اگر در روز و به صورت مستمر انجام نشود فراموش خواهد شد، زبان انگلیسی مهارتی است که همانند رانندگی و شنا نیاز به آموزش و تمرین و یادگیری دارد. تمرین مستمر تنها راه تضمینی زبان انگلیسی است که می تواند یادگیری زبان انگلیسی از صفر را برای هرزبان آموز تضمین کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *