یادگیری سریع انگلیسی از صفر- شروع انگلیسی از صفر

این روزها با پیدا شدن سر و کله مهمان ناخوانده کویید ۱۹، کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی کم و بیش تعطیل شده اند و بیشتر زبان آموزان نگرانند که بدلیل فرّار بودن زبان انگلیسی ، مبادا همه چیز را از یاد ببرند و سطح زبان انگلیسی آنها افت کند. کافه یادداشت در این مقاله، شما را از این نگرانی ها نجات داده و نکات ارزشمندی را برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس پیش روی شما گذاشته است تا به دور از خطر ابتلا به کرونا، به یادگیری زبان در خانه و همچنین یادگیری زبان رایگان بپردازید. شروع انگلیسی از صفر می تواند و در عین حال یادگیری سریع زبان انگلیسی ممکن است چالش برانگیز باشد از یادگیری الفبا گرفته یا درک قیدها و صفات. اما اصول زیر می تواند در یادگیری بهتر زبان انگلیسی سرنخ هایی برای شروع به شما بدهد. پس با ما همراه باشید! در ادامه علاوه بر روش های یادگیری زبان در خانه از صفر که به صورت رایگان در اختیارتان قرار می دهیم، جند نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی را نیز معرفی خواهیم کرد!

یادگیری زبان در خانه – شروع انگلیسی از صفر

شاید با شنیدن عبارت  « یادگیری زبان انگلیسی در خانه » یا « یادگیری زبان بدون کلاس »، با خود بگویید که چنین ادعایی اصلا امکان پذیر نیست و هیچ روشی برای یادگیری زبان رایگان وجود ندارد و تنها راه، شرکت در کلاسهای حضوری است. اگر این طور فکر می کنید باید بگوییم که سخت در اشتباهید! چرا که بعد از خواندن این مقاله به این پی خواهید برد که تمام منابع و امکانات یادگیری زبان رایگان در خانه شما وجود داشته است و امکان یادگیری زبان انگلیسی در خانه امری شدنی است!

به طور کلی، یک فرد برای یادگیری زبان انگلیسی باید بتواند هم زمان چهار مهارت زبانی خود را بالا ببرد. قوی بودن در یک مهارت مانند نوشتن و ضعف داشتن در دیگر مهارتها مانند صحبت کردن، هیچ گاه به معنای موفق بودن در فراگیری زبان انگلیسی نمی باشد. بنابراین شما باید روشی را انتخاب کنید که سبب افزایش تمامی مهارتهای لازم برای تسلط بر زبان انگلیسی بشود. یادگیری زبان در خانه یا یادگیری زبان بدون کلاس نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ به این معنا که اگر توانستید به کمک تکنیک های کاربردی و سودمند و امکاناتی نظیر نرم افزار یادگیری زبان و کتاب های خود آموز، پایه های زبانی خود را تقویت کرده و تبحر کافی در چهار بخش زبانی (شنیدن، صحبت کردن، نوشتن و خواندن) را بدست آورید، در این صورت شما در یادگیری زبان انگلیسی در خانه و همچنین یادگیری زبان بدون کلاس موفق بوده‌اید.

اما یادگیری زبان در خانه یا یادگیری زبان بدون کلاس حضوری، کارساده ای نیست و نسبتا چالش برانگیز و اصول‌مند است. شما به عنوان یک زبان آموز باید از قواعد و فنون یادگیری زبان در خانه آگاهی داشته باشید. در غیر این صورت بعد از گذشت چند روز، از یادگیری زبان بدون کلاس زده خواهید شد و انگیزه خود را برای ادامه کار از دست داده و حتی ممکن است یادگیری زبان در خانه به این شکل، باعث ایجاد حس عدم موفقیت و ناامیدی از پیشرفت در زبان انگلیسی شود که به کاهش علاقه شما به یادگیری زبان انگلیسی رایگان منجر می‌شود.

دراین مقاله سعی کرده‌ایم تا بهترین روشها و امکانات یادگیری زبان رایگان و بدون نیاز به کلاس، آن هم یادگیری زبان در خانه خودتان و بدون نیاز به معلم را به شما کافه یادداشتی های عزیزمعرفی کنیم. در آخر نیز به چندین نرم افزار فراگیری زبان انگلیسی اشاره خواهیم کرد.

چرا یادگیری زبان بدون کلاس و در خانه می تواند مفید باشد؟

با یادگیری زبان در خانه شما دیگر از دردسرهایی نظیر رفت و آمد به آموزشگاه زبان، شهریه های سنگین کلاس و پیدا کردن یک موسسه خوب و با کیفیت راحت می‌شوید. به علاوه در یادگیری زبان انگلیسی در خانه ، دیگر محدود به زمان خاصی نیستید و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، می توانید به تمرین بپردازید.

مزیت دیگر یادگیری زبان بدون کلاس این است که قادرید تا با سرعت دلخواهتان مطالعه کنید و از امتحانهای اجباری و دستورات آموزگار در امان باشید! همچنین سرعت پیشرفت شما با همکلاسی هایتان مقایسه نخواهد شد و دیگر از رقابت های ناسالم خبری نیست.

نکته حائز اهمیت دیگر در خصوص یادگیری زبان رایگان و فراگیری زبان در خانه ، کاهش چشمگیر وابستگی شما به شخص دیگری مانند مربی زبان انگلیسی است. این عدم وابستگی شما را وادارمی‌دارد تا همواره به دنبال منابع و امکانات لازم جهت یادگیری زبان رایگان و بدون کلاس باشید که این کار به عنوان عاملی برای افزایش انگیزه شما در آموزش زبان انگلیسی رایگان تلقی می‌شود.

یادگیری زبان در خانه - نرم افزارهای یادگیری زبان در خانه

تکنیک ها و روش های یادگیری زبان رایگان و در خانه

 1. تماشا کردن فیلم و اخبار به زبان انگلیسی

یکی از جذاب ترین روشهای یادگیری زبان در خانه ، تماشای فیلم، سریال، مستند و اخبار به زبان انگلیسی است. به این جهت که در فیلم ها از اصطلاحات و مکالمات روزمره استفاده می‌شود، تماشای فیلم جز بهترین روشهای یادگیری زبان رایگان تلقی می‌شود که علاوه بر آشنایی با واژگان جدید و تلفظ صحیح کلمات، به تثبیت دایره لغات قبلی شما نیز کمک شایانی می‌کند. چند نکته سودمند در خصوص یادگیری زبان رایگان با تماشای فیلم در ادامه برای شما عزیزان آورده شده است:

 • خودتان را محدود نکنید. به این معنا که از سریال و فیلم سینمایی گرفته تا کلیپ های آموزشی و مستند، همه این موارد را تماشا کنید تا بتوانید یادگیری زبان بدون کلاس و رایگان متنوع و اصولی داشته باشید؛ چرا که با تماشای ژانرهای مختلف، با اصطلاحات جدید و تخصصی آشنا می‌شوید.
 • سعی کنید خود را متکی به زیرنویس نکنید. چرا که فعال کردن زیرنویس، باعث کاهش شنیدن فعال میشود. هنگام یادگیری زبان رایگان با فیلم و سریال، با فعال کردن زیرنویس بخش قابل توجهی از تمرکز و انرژی شما به کلمات موجود در زیرنویس معطوف میشود و از تاثیر فیلم بر یادگیری زبان انگلیسی رایگان شما و همچنین تقویت مهارت لیسنینگ شما می کاهد.
  1. فلش کارت و جعبه لایتنر

  درست کردن فلش کارت و استفاده از جعبه لایتنر در یادگیری زبان انگلیسی بسیار سودمند است. جعبه لایتنر جعبه ای است که از سه خانه روزانه، دو خانه هفتگی و دو خانه ماهانه تشکیل شده است. برای استفاده از این جعبه، ابتدا باید از کلماتی که تازه فراگرفته اید، فلش کارت تهیه کنید. بعد از مطالعه آنها را در خانه روز اول قرار دهید. روز بعد، دوباره همان فلش کارتها را مطالعه کرده و اگر معنای کلمه ای را یاد گرفته اید، آن را در خانه روز دوم قرار دهید؛ در غیر این صورت دوباره به خانه قبلی بازگردانید. همین روش را برای خانه های هفتگی و ماهانه نیز انجام دهید. انواع مختلف نرم افزار یادگیری زبان به شکل جعبه لایتنر در اینترنت وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

  1. برچسب زدن به اشیا خانه

  یک روش سریع و رایگان برای بهبود دایره لغات و یادگیری زبان انگلیسی در خانه ، چسباندن نام اشیا موجود در منزل بر روی آنها است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام اشیا موجود در منزل را مانند وسایل آشپزخانه، مبل، آینه، کمد و غیره را بنویسید و روی آنها بچسبانید. در این حالت  هر وقت که از این اشیا استفاده می‌کنید، معادل انگلیسی آن را خواهید خواند و آن را به خاطر خواهید سپرد.

  1. برای یادگیری زبان انگلیسی رایگان ، در زبان غرق شوید!

  در هر شرایطی هم که شده، سعی کنید در روز حتی هر چند کوتاه خود را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید. با گوش کردن به یک موسیقی انگلیسی ، مطالعه قسمتی از یک کتاب یا چت کردن به زبان انگلیسی و خلاصه به هر روشی که ممکن است تلاش کنید تا زبان را به بخشی از زندگی روزمره‌تان تبدیل کنید. به عنوان مثال، از نوشتن لیست خرید یا خاطرات روزانه به زبان انگلیسی، برای تقویت یادگیری زبان  در منزل ، غافل نشوید.

  1. مواظب باشید که در قواعد غرق نشوید!

  لیستهای بی انتهای لغات جدید انگلیسی، دستورات ریز و درشت گرامری، استثناهای املایی و تلفظی، و صدها مورد دیگر که برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس و همچنین همراه با معلم، مورد نیازند، به مثابه دریایی هستند که باید مراقب باشید در آن غرق نشوید! مهم نیست که چقدر از قواعد انگلیسی را بلد باشید، بلکه باید بتوانید آن اطلاعات زبانی را در مکالمات روزمره تان بکار ببرید. داشتن صدها کتاب آموزش زبان انگلیسی و نصب نرم افزارهای فراگیری زبان انگلیسی روی تلفن همراهتان، تنها زمانی فایده دارد که آنها را مورد استفاده قرار دهید. چرا که این کار باعث تثبیت معنا و کاربرد آن کلمه یا نکته گرامری در ذهن شما می شود. خواندن کتابهایی غیر از کتب آموزش زبان انگلیسی ماند کتابهای داستان و رمان در بهبود یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس نیز کمک کننده اسست.

  1. نصب اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی

  نرم افزار زبان انگلیسی که بیشتر آنها طوری برنامه ریزی شده اند تا زبان انگلیسی را از صفر به شما آموزش دهند، کمک زیادی به یادگیری زبان انگلیسی رایگان می کنند. یک نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی به دلیل اینکه به طورهمزمان گوش، ذهن، صدا و چشمان شما را درگیر می‌کند؛ توانایی یادگیری زبان انگلیسی بدون رایگان شما را بطور شگفت آوری افزایش می دهند.

  در ادامه به چندین مورد نرم افزار یادگیری زبان انگلیسی جهت یادگیری زبان انگلیسی در منزل اشاره می کنیم.

  1. رزتا استون

  در این اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی سعی شده تا زبان دوم را به همان شیوه ای آموزش داد که یک کودک از مادر خود می آموزد. چندین هزار زبان آموز در سراسر دنیا از این اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی برای یاگیری زبان رایگان استفاده می کنند. شرکت رزتا استون بصورت سالانه این نرم افزار یادگیری زبان را توسط بهترین اساتید ویرایش و بازبینی کرده و در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی از قواعد خسته کننده و لیست کلمات ثقیل خبری نیست. نکته مثبتی که در خصوص این نرم افزار فراگیری زبان انگلیسی وجود دارد، تصحیح تلفظ شماست. به این صورت که وقتی کلمه ای را تلفظ می کنید، این اپلیکیشن یادگیری زبان به شما بازخورد داده و مشخص می کند که تلفظ شما استاندارد است یا خیر.

  به کمک این لینک می‌توانید این نرم افزار فراگیری زب