آموزش مکالمه انگلیسی در خانه – مکالمه انگلیسی رایگان در خانه

,
صحبت کردن انگلیسی - آموزش مکالمه انگلیسی در خانه - مکالمه انگلیسی

آیا برایتان سوال است که آموزش مکالمه انگلیسی در خانه چگونه است؟ بهتر صحبت کردن انگلیسی آرزوی هر زبان آموزی است اما اگر جزو آن دسته از افراد هستید که به راحتی انگلیسی را می‌نویسید اما نمی‌توانید باز پس روان صحبت کردن انگلیسی برآیید؟ نگران نباشید! برای سریع صحبت کردن در زبان انگلیسی روش ها و توصیه های زیادی وجود دارد. با ما با آموزش مکالمه انگلیسی رایگان همراه باشید.

یادگیری مکالمه انگلیسی یکی از چهارگانه مهارتهای لازم برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. به همین دلیل است که امروزه آموزش مکالمه انگلیسی سریع و کاربردی  تبدیل به یکی از مهم ترین ضروریات زندگی هر شخصی شده است. افرادی زیادی هستند که خواهان آموزش مکالمه انگلیسی در خانه هستند، آن هم بصورت آموزش مکالمه انگلیسی رایگان و در مدت زمان بسیار کوتاه. همچنین دوست دارند تا از دردسرهایی نظیر هزینه‌های گزاف کلاسهای یادگیری مکالمه انگلیسی ، رفت و آمد و معلم خصوصی راحت شوند. بعضی دیگر نیز بدلیل مشغله کاری زیاد، وقت رفتن به کلاس های یادگیری مکالمه انگلیسی را ندارند. اگر شما هم جز یکی از این افراد هستید، پس توصیه می کنیم که حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

ممکن است فکر کنید که آموزش مکالمه انگلیسی در خانه کار بسیار مشکلی باشد. شاید نگران هستید که کسی نیست تا متوجه اشکالاتتان شده و آنها را تصحیح کند. یا این که چگونه توانایی تان در تلفظ لغات را تقویت کنید. پیدا کردن منابع معتبر و سودمند نیز شاید یکی دیگر از دلواپسی های شما باشد. بدون شک این نگرانی ها و ده‌ها مورد دیگر، هنگامی که شما تصمیم به آموزش مکالمه انگلیسی در خانه می کنید به سراغتان می‌آیند. اما باید به این نکته توجه کنید که آموزش مکالمه انگلیسی در خانه به این معنا نیست پشت میز بنشینید و کتابهای مختلف لغت و گرامر زبان انگلیسی را مطالعه کنید. بدون شک روش های جذابتری برای آموزش مکالمه انگلیسی در خانه وجود دارد. به علاوه این روش های آموزش مکالمه انگلیسی سریع هستند و در مدت زمان کوتاهی می توانید شاهد پیشرفت خود باشید. افزون بر این این روش های آموزش مکالمه انگلیسی رایگان نیز می باشند و دیگر مجبور نیستید که هزینه بالا شهریه کلاسهای یادگیری مکالمه انگلیسی را بپردازید و می توانید بدون دردسر به آموزش مکالمه انگلیسی در خانه بپردازید.

آموزش مکالمه انگلیسی در خانه

سریعترین راه برای بهبود مهارت صحبت کردن انگلیسی

اگر تابجال درگیر یادگیری گرامر و لغاط جدید بوده‌اید و هنوز در روان و سریع صحبت کردن انگلیسی مشکل دارید، دقیقا به همین خاطر است که تابحال نتوانسته‌اید روانی صحبت کردنتان را بهبود بخشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که راه‌های جدید را امتحان کنید. در ادامه چند روش را برای بهبود مهارت صحبت کردنتان پیشنهاد می‌دهیم.

 • روی گرامر تمرکز نکنید

آیا تابحال هنگام صحبت کردن روی صحیح بودن جملات از نظر گرامری تمرکز داشته‌اید و اشتباه بودن جملاتی که بازگو می‌کردید برایتان استرس زا بوده‌ است؟ جالب است بدانید که این مشکل تمام زبان آموزان است. اگر بخواهیم منطقی فکر کنیم گرامر یکی از ارکان یادگیری زبان است. اما تمرکز بر روی این موضوع اعتماد بنفس زبان آموزان مبتدی را برای صحبت کردن از بین می‌برد.
در حقیقت، در جهان یادگیری زبان انگلیسی، استفاده‌ و یادگیری عملی بیتشرین اهمیت را دارد و و کلید اعتماد به نفس در صحبت کردن است.
هنگامی که صحبت از روانی در سخن گفتن به میان میاید، استفاده عملی مهتر از گرامر خواهد بود. چراکه اگر بخواهید مهارت صحبت کردن خود را به سطح بالاتری برسانید باید تمرکز خود را از گرامر بردارید. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که صبحت کنید و هیچ ترسی از اشتباه بودن جملاتی که حین صحبت کردن به زبان می‌آورید نداشته باشید.

 • با شخصی دیگر مهارت صحبت کردنتان را تمرین کنید

برای سریع صحبت کردن انگلیسی می توانید شخصی را پیدا کنید و با آن روزانه انگلیسی صحبت کنید. زبان آموزان مبتدی در وهله اول به یک معلم زبان نیاز دارند تا حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه پرکاربرد و اولیه زبان انگلیسی را به آنان بیاموزد. پس از یادگیری این کلمات اولیه و ضروری، حالا می‌توانید به دنبال یک دوست بومی مناطق انگلیسی زبان گشته و با او مهارت صحبت کردنتان ر بهبود بخشید. یکی دیگر از نکاتی که به آن باید توجه داشت، صحبت کردن در مورد موضوعاتی است که به آن علاقه دارید.

حتما برایتان پیش آمده که هنگام صحبت کردن کلمات سر زبانتان است اما نمی‌توانید آنها را به یاد آورید! به یاد داشته باشید که شما به عنوان زبان آموز مبتدی همانند کودک نوپایی هستید که تازه درحال یادگیری زبان است و هیچ کس کودک نوپا را برای تپق زدن و اشتباه سخن گفتن تنبیه نمی‌کند و به او نمی‌خندد.

شاید با خود بگویید توضیحات بالا خیلی کلی است اما فراموش نکنید برای بهتر شدن در کاری و مخصوصا در سریع صحبت کردن انگلیسی باید از اصول اولیه پیروی کرد. با ما همراه باشید تا کمی در موضوع ریزتر شویم. در ادامه به ۱۰ روش برای بهبود روانی صحبت کردن در آزمون های آیتلس می پردازیم.

چگونه نحوه صحبت کردن را در آزمون آیلتس ارتقا بخشیم؟

پاسخ دادن به سوالات مربوط به صحبت کردن در آزمون آیلتس و نحوه پاسخ دادن به آن کلید موفقیت و کسب نمره بهتر در این آزمون است. اما اگر در صحبت کردن مشکل داشته باشید و تنوانید روان صحبت کنید ممکن است به مشکل بر بخورید. به توصیه های متخصصان و استادان تیم کافه یادداشت توجه کرده تا علاوه بر روان صحبت کردن انگلیسی در آزمون هایی نظیر IELTS و TOEFL هم هیچ مشکلی نداشته باشید چراکه که اگر نحوه صحبت کردنتان بهبود یابند ناخودآگاه نحوه نوشتارتان هم تغییر خواهد کرد.

۱٫ تمرین های مربوط به آزمون IELTS را انجام دهید

هرچه بیشتر تمرین های سریع صحبت کردن انگلیسی را انجام دهید بهتر خواهید توانست صحبت کنید. سعی کنید با دوستان یا هم کلاسی ها در مورد موضوعی که بیشتر در موردش اطلاعات دارید و دامنه لغاتی بیشتری در آن حوزه دارید صحبت کنید تا مجبور نباشید حین صحبت وقفه ایجاد نمایید. برای مطالعه بیشتر می توانید از کتاب های Vocabulary for IELFS یا Vocabulary for IELTS advanced استفاده نمایید.

۲٫ اصطلاحاتی را یادبگیرید که حین صحبت کردن و وقفه یا فکر کردن بین صحبت کردن به راحتی از آنها استفاده کنید

مطمئنا برایتان پیش خواهد آمد که در آزمون آیلتس سوال آنقدر سخت و پیچیده باشد که برای صحبت کردن نیاز به فکر کردن داشته باشید یا حتی در زندگی روزمره هم بسیار اتفاق خواهد افتاد که نیاز به وقفه در صحبت کردن داشته باشید. به این منظور می توانید از اصطلاحات زیر استفاده کنید. با گفتن این اصطلاحات حین صحبت وقفه شما کمتر به چشم می آید.

That’s a difficult question…

Let me think…

I haven’t thought about that before…

۳٫ نحوه تکرار سوال را از شخص سوال کننده یاد بگیرید

یکی دیگر از راه های به تاخیر انداختن صحبت کردن و به قول معروف زمان خریدن برای فکر کردن در مورد موضوع بدون وقفه بی مورد این است که از شخص بخواهید دوباره سوالش را تکرار کند اما گاهی همین نحوه سوال کردن از استرس زیاد یا حتی فراموشی نوک زبانتان می ماند. با تکرار این سوالات کلیشه ای در روز دیگر هیچ گاه آنها را فراموش نکرده و ملکه ذهنتان خواهد شد.

?Could you repeat the question please

Sorry, I didn’t catch that

?Can you say that again please

۴٫ برای بهتر صحبت کردن انگلیسی باید نحوه استفاده کلمات با یکدیگر را یاد بگیرید

در زبان انگلیسی و حتی فارسی بعضی از کلمات بایکدیگر هم نشینی بهتری دارند و به اصطلاح در زبان بهتر می چرخند با یادگیری این کلمات به راحتی می توانید سرعت مکالمه خود را بیشتر کرد و روانی آن را بهبود بخشید. به مثال های زیر توجه کنید و سعی کنید آنها را یاد بگیرد.

have do make
have a bath
have a drink
have a good time
have a haircut
have a holiday
have a problem
have a relationship
have a rest
have lunch
have sympathy
do business
do nothing
do someone a favor
do the cooking
do the housework
do the shopping
do the washing up
do your best
do your hair
do your homework
make a difference
make a mess
make a mistake
make a noise
make an effort
make furniture
make money
make progress
make room
make trouble
take break catch
take a break
take a chance
take a look
take a rest
take a seat
take a taxi
take an exam
take notes
take someone’s place
take someone’s temperature
break a habit
break a leg
break a promise
break a record
break a window
break someone’s heart
break the ice
break the law
break the news to someone
break the rules
catch a ball
catch a bus
catch a chill
catch a cold
catch a thief
catch fire
catch sight of
catch someone’s attention
catch someone’s eye
catch the flu
pay save keep
pay a fine
pay attention
pay by credit card
pay cash
pay interest
pay someone a compliment
pay someone a visit
pay the bill
pay the price
pay your respects
save electricity
save energy
save money
save one’s strength
save someone a seat
save someone’s life
save something to a disk
save space
save time
save yourself the trouble
keep a diary
keep a promise
keep a secret
keep an appointment
keep calm
keep control
keep in touch
keep quiet
keep someone’s place
keep the change
come go get
come close
come complete with
come direct
come early
come first
come into view
come last
come late
come on time
come prepared
come right back
come second
come to a compromise
come to a decision
come to an agreement
come to an end
come to a standstill
come to terms with
come to a total of
come under attack
go abroad
go astray
go bad
go bald
go bankrupt
go blind
go crazy
go dark
go deaf
go fishing
go mad
go missing
go on foot
go online
go out of business
go overseas
go quiet
go sailing
go to war
go yellow
get a job
get a shock
get angry
get divorced
get drunk
get frightened
get home
get lost
get married
get nowhere
get permission
get pregnant
get ready
get started
get the impression
get the message
get the sack
get upset
get wet
get worried

 

Time Business English Classifiers
bang on time
dead on time
early 12th century
free time
from dawn till dusk
great deal of time
late 20th century
make time for
next few days
past few weeks
right on time
run out of time
save time
spare time
spend some time
take your time
tell someone the time
time goes by
time passes
waste time
annual turnover
bear in mind
break off negotiations
cease trading
chair a meeting
close a deal
close a meeting
come to the point
dismiss an offer
draw a conclusion
draw your attention to
launch a new product
lay off staff
go bankrupt
go into partnership
make a loss
make a profit
market forces
sales figures
take on staff

a ball of string

a bar of chocolate

a bottle of water

a bunch of carrots

a cube of sugar

a pack of cards

a pad of paper

۵٫ تنها اشتباهاتی را تصحیح کنید که می دانید چطور آنها را تصحیح کنید

اگر حین مکالمه متوجه شدید که در مورد بکارگیری کلمه در جمله یا قواعد نحوی و حتی تلفظ اشتباه کردید، تنها زمانی آن را دوباره بازگو کرده و به عقب برگردید که بدانید چطور باید آن را تصحیح کرد. در حقیقت در اکثر موارد ذهن شونده متوجه اشتباهات گوینده نمی شود یا تصور می کند که اشتباه شنیده است اما اگر به عقب باز گردید و آن را تصحیح کنید درحقیقت به صورت ناخودآگاه او را وادار کرده اید که اشکالتان را بررسی کند و هیچ چیز بدتر از این نیست که شونده را متوجه اشتباهتان کرده اما نتوانید آن اشتباه را تصحیح کرده و درست بکار ببرید!

۶٫ برای روان صحبت کردن انگلیسی از عبارات کوتاه شده استفاده کنید

می توانید برای روان صحبت کردن انگلیسی از عبارات کوتاه شده I’d یا I’m استفاده کنید برای مثال بجای استفاده I am not از I’m not و بجای استفاده از I would از I’d استفاده کنید.

۷٫ در مورد ایده ها و موضوعاتی صحبت کنید که به راحتی از پسش بر می آیید

با تمرین و تکرار کم کم متوجه می شوید که در چه حوزه ای بیشتر می توانید صحبت کنید در آزمون آیلتس هم می توانید از موضوعات و مباحثی استفاده کنید که صحبت کردن در مورد آنها برایتان راحت تر است.

در ادامه به ۵ روش بسیار مفید و جذاب برای آموزش مکالمه انگلیسی سریع و رایگان و آموزش مکالمه انگلیسی در خانه ، اشاره می‌کنیم.

 1. برای مکالمه انگلیسی در خانه فیلم های زبان انگلیسی ببینید

تماشای فیلم هایی که به زبان انگلیسی هستند، می تواند یکی از مفید ترین روش ها برای آموزش مکالمه انگلیسی رایگان باشد. در این حالت شما علاوه بر انجام یک کار سرگرم کننده و لذت بخش، مهارت گفتاری و شنیداری خود را نیز افزایش داده‌اید. همچنین با کلمات واصطلاحات انگلیسی و نحوه کاربرد آنها آشنا شده و می توانید تلفظ خود را به تلفظ صحیح انگلیسی نزدیکتر کنید. این مورد از بهترین روشهای آموزش مکالمه انگلیسی رایگان و سریع می باشد اما باید دقت کنید تا بصورت اصولی و درست انجام شود، تا بتواند اثر به سزایی در آموزش مکالمه انگلیسی رایگان داشته باشد.

 برای آموزش مکالمه انگلیسی در خانه و بصورت اصولی، یادداشت کردن لغات و اصطلاحات جدیدی که در فیلم می شنوید نیز توصیه می شود. افزون بر این، استفاده از زیرنویس های انگلیسی در هنگام تماشای این نوع فیلم ها نیز توصیه می‌شود.

 1. برای بهتر کردن لهجه انگلیسی در خانه خاطرات روزانه خود را به زبان انگلیسی بنویسید

نوشتن یک فعالیت خلاق و سودبخش می‌باشد. نوشتن خاطرات روزانه بصورت منظم می تواند یک تمرین عالی برای تقویت دایره لغات و در نتیجه آموزش مکالمه انگلیسی سریع باشد. با این تمرین شما مجبور به استفاده از قواعد گرامری، اصول زبان انگلیسی و لغاتی که قبلا آموخته اید، می شوید. به علاوه برای رساندن مفهوم خود، به دنبال کلمات و اصطلاحات انگلیسی جدیدی می گردید که می توانید بعدا از آنها در مکالمات خود استفاده کنید. نوشتن وبلاگ نیز برای آموزش مکالمه انگلیسی سریع و هدفمند شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

 1. کتاب هایی به زبان انگلیسی بخوانید

خواندن کتاب، افزون بر اینکه فرایندی برای تقویت مهارت درک فهم شماست، می تواند بخشی از اوقات فراقتتان را نیز تشکیل بدهد. حتی می توانید با انتخاب موضوعی که به آن علاقه‌مند هستید، لذت این کار را دو چندان کنید. پیدا کردن نسخه صوتی کتابی که در حال خواندن آن هستید می تواند به آموزش مکالمه انگلیسی رایگان و سریع بسیار کمک کند. افزون بر این باید حداقل ۷۰ درصد کلمات آن کتاب برای شما آشنا باشد و بطور کلی متوجه موضوع بشوید؛ اگر این طور نباشد به هیچ عنوان کتاب متناسب با سطح خود را انتخاب نکرده‌اید.

برای مطالعه کتاب های انگلیسی جهت آموزش مکالمه انگلیسی در خانه ، شما باید در چهار مرحله این کار را انجام بدهید.

در مرحله اول، در حالی که فایل صوتی کتاب را پخش می کنید هم زمان کتاب را مطالعه کنید. در این حالت زیر کلماتی که معنی آنها را نمی دانید خط بکشید. در مرحله دوم، معنای این کلمات را از دیکشنری پیدا کرده و در کنار آنها بنویسید. در مرحله سوم دوباره همراه با فایل صوتی کتاب را بخوانید و این بار به معنای کلماتی که یادداشت کرده‌اید توجه کنید. در مرحله چهارم می توانید فایل صوتی را به تنهایی گوش کنید که علاوه بر آموزش مکالمه انگلیسی سریع و کاربردی، مهارت شنیداری شما را هم تقویت خواهد کرد.

 کار بسیار جالب دیگری هم که می توانید بکنید این است که موضوع کلی کتاب را برای دوستان خود تعریف کنید. این کار کمک شایانی به یادگیری مکالمه انگلیسی می‌کند.

 1. اخبار و اتفاقات روز را به زبان انگلیسی دنبال کنید

دنبال کردن اخبار در رادیو و شبکه های تلوزیونی انگلیسی زبان و همچنین مطالعه روزنامه و مجلات مختلف، برای یادگیری مکالمه انگلیسی بسیار سودمند می‌باشد. چرا که این مسائل مربوط به اتفاقات روز بوده و برای شما ملموس تر و قابل درک تر می‌باشند.

علاوه بر این تا جایی که امکان دارد اطلاعاتی که روزانه درباره آنها جستجو می‌کنید، مانند دستور پخت یک نوع غذای خاص، زندگی نامه یک فرد معروف یا خلاصه کتاب یا فیلمی که مدنظرتان هست را به انگلیسی سرچ کنید تا از این طریق نیز به روند آموزش مکالمه انگلیسی در خانه سرعت ببخشید.

 1. با خود سخن بگویید – بهترین روش شروع انگلیسی از صفر در خانه همین است و بس!

صحبت کردن روبروی آینه و یا ضبط صدا و تصویر خود هنگام تمرین یادگیری مکالمه انگلیسی ، از موثرترین روشهای آموزش مکالمه انگلیسی رایگان و سریع می باشد که می توان در خانه انجام داد. در این حالت شما می توانید با تماشای ویدئویی که از خود گرفته اید، مشکلات تلفظی یا گرامری خود را بیابید. این کار اعتماد به نفس شما را به شدت افزایش داده و ترس شما را از انجام مکالمه های انگلیسی از بین می‌برد. در این شیوه می توانید تصویرتان در آینه را شخص دیگری تصور کرده و شروع به مکالمه انگلیسی با او بکنید.

به علاوه فکر کردن به انگیسی نیز گزینه بسیار خوبی برای آموزش مکالمه انگلیسی رایگان می‌باشد. در این روش بطور ناخودآگاه کلمات و دایره لغاتی که قبلا فراگرفته‌اید در ذهنتان مرور می شود و مجبور به ساخت جملات جدید انگلیسی می شوید که در آینده به آموزش مکالمه انگلیسی سریع و کاربردی شما کمک خواهد کرد

مواردی که بیان کردیم، روشهایی بودند که به شما کمک می‌کنند به هدف تان در آموزش مکالمه انگلیسی در خانه دست یابید. با انجام این موارد، شما بدون این که مجبور باشید خانه را ترک کنید، می توانید به تسریع فرایند یادگیری مکالمه انگلیسی خود بپردازید. انجام این موارد به شما ابزاری را که برای دستیابی به هدف‌ تان، که آموزش مکالمه انگلیسی رایگان و آموزش مکالمه انگلیسی سریع است، در ختیارتان قرار می‌دهد.

به علاوه برای آموزش مکالمه انگلیسی رایگان و اصولی، شما می توانید به بخشهای دیگر سایت کافه یادداشت، نظیر قسمت گرامر زبان انگلیسی یا اصطلاحات و لغات انگلیسی نیز مراجعه کنید تا از دیگر راهکارهای تیم کافه یادداشت برای آموزش مکالمه انگلیسی سریع و بنیادی استفاده کنید.

4 پاسخ
 1. سروناز
  سروناز گفته:

  مکالمه مداوم بهترین راه روان شدن در مکالمه است ولی باید افرادی باشن که باهاشون مکالمه کنیم. سایت rimersi.com برای پیدا کردن پارتنر زبان گزینه خیلی خوبیه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *