انتخاب موضوع پایان نامه + ایده برای موضوع پایان نامه در کافه یادداشت!

,
پایان نامه چیست؟
 • مشاوره رایگان انتخاب موضوع پایان نامه+ آموزش انجام پایان نامه

  یکی از مهمترین موضوعاتی که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا با آن روبرو هستند انجام پایان نامه می باشد. موضوع پایان نامه یکی از مهمترین مسائلی است که می‌تواند آینده و مسیر پژوهشی شما را تعیین کند. برای انجام دادن پایان نامه لازم است که یک موضوع کاربردی و مهم که مطالعاتی در خصوص آن انجام نشده است انتخاب گردد. از مواردی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت مشاوره انتخاب موضوع پایان نامه، آموزش انجام پایان نامه خواهد بود.

  برای مشاوره در انجام پایان نامه  با بهترین موسسه انجام پایان نامه ارشد تماس بگیرید: 09359816287

  علت اهمیت استفاده از مشاوره برای انتخاب موضوع پایان نامه

  هنگامی که صحبت از مشاوره برای انتخاب موضوع پایان نامه می‌شود بسیاری از دانشجویان با این موضوع مخالفت کرده و یا ارزش چندانی برای این موضوع قائل نیستند. لازم است به این دسته از دانشجویان تاکید کنیم که انتخاب موضوع پایان نامه می تواند سرنوشت تحصیلی دانشجویان را تحت تاثیر قرار دهد خصوصاً اگر دانشجویان قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشند.

  به علاوه بسیاری از دانشجویان توانسته‌اند که با ارائه دادن یک موضوع عالی و یک پایان نامه بسیار جذاب و کاربردی، مشاغل مهم در شرکت های معتبر خارجی را به دست آورند. بنابراین لازم است که مشاوره برای انتخاب موضوع پایان نامه را دست کم نگرفته و با استفاده از راهنمایی های استاد مشاور یک موضوع مناسب برای پایان نامه خود انتخاب کنید.

  انتخاب موضوع پایان نامه

  اصول مهم در انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا

  معرفی بهترین روش انتخاب موضوع پایان نامه امری دشوار و غیر ممکن می‌باشد، اما مجموعه‌ای از اصول وجود دارند که با استفاده از آن ها می‌توان انتخاب موضوع برای پایان نامه را به خوبی انجام داد. در ادامه مجموعه‌ای از این اصول را به شما معرفی می‌نماییم.

  انتخاب موضوع مورد علاقه

  عطش جستجو و کشف هرچه بیشتر در خصوص موضوع پایان نامه و انجام تحقیقات آن یکی از عوامل مهمی است که در پروسه انتخاب موضوع و نگارش پایان نامه باید مورد توجه قرار گیرد. در صورتی که موضوع پایان نامه مورد علاقه شما باشد تا پایان انجام امور با علاقه به دنبال کشف مسائل بیشتری بوده و یک پایان نامه بی نظیر را ارائه خواهید داد.

  انتخاب موضوع متفاوت

  یکی از مهم‌ترین اصول انتخاب موضوع پایان نامه این است که موضوع شما با سایر افرادی که در این زمینه کار کرده‌اند متفاوت باشد. برای یافتن موضوعات ناب و متفاوت باید مطالعات بسیاری را به عمل آورده و چگونگی سرچ موضوعات پایان نامه را به خوبی بشناسید.

  انتخاب موضوع شفاف

  هنگامی که اقدام به اخذ مشاوره برای انتخاب موضوع پایان نامه می‌نمایید بدون شک به شما توصیه می‌شود که از موضوعات مبهم و غیرشفاف دوری کنید. موضوع، هدف و نتیجه‌ی پایان نامه شما باید کاملا مشخص و به دور از هرگونه ابهام بوده و موجب حل سوالات و ابهامات موجود گردد.

  استفاده از موضوعات پیشنهادی مقالات

  هنگامی که برای انتخاب موضوع پایان نامه به مقالات و منابع علمی مراجعه می‌کنید با پیشنهاداتی روبرو می‌شوید که می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده و موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنید. عموما افرادی که روی موضوعات خاصی مشغول به تحقیق هستند، به موضوع خود اشراف کامل داشته و می‌توانند به خوبی تشخیص دهند که کدام زمینه جای کار و مطالعه بیشتری دارد.

  با خود رو راست باشید!

  تجزیه و تحلیل داده‌های شما باید کاملا عادلانه بوده و به صورت بی‌طرفانه به تجزیه و تحلیل موضوع انتخاب شده بپردازید. اهمیت این موضوع زمانی آشکار می‌گردد که بدانید یکی از وظایف استاد مشاور داشتن موضعی بی‌طرفانه بوده که این امر سبب می شود نسبت به موضوع شما کاملا منصفانه اظهارنظر نمایند.

  بد نیست بخوانید!

  کاهش درصد همانندجویی + راه کارهای رفع مشکل همانندجو!

  ایده پردازی

  اگر قصد دارید که یک پایان نامه خاص و منحصر به فرد داشته باشید لازم است که از مقالات و تحقیقات قوی نهایت استفاده را برده و ایده‌پردازی مناسبی داشته باشید. برای این کار می‌توانید هنگام مطالعه مقالات دیگران تمامی مسائلی که به ذهن شما خطور می نماید را یادداشت کنید تا هر زمان که حوصله داشتید به بررسی آن ها بپردازید.

  آموزش انجام پایان نامه

  آموزش انجام پایان نامه

  اولین قدم برای انجام پایان نامه انتخاب موضوع پایان نامه است. انتخاب موضوع پایان نامه می‌تواند توسط استاد مشاور و استاد راهنمای شما انتخاب شده و یا آن که خود دانشجو با توجه به علاقه و تحقیقات خود اقدام به انتخاب موضوع برای پایان نامه نماید. برای انجام پایان نامه لازم است مراحل زیر طی شوند.

  بد نیست بخوانید!

  صفر تا صد انجام پایان نامه ارشد و دکتری در کافه یادداشت!

  جمع آوری اطلاعات و داده های لازم

  پس از آن که موضوع شما انتخاب شد لازم است که تحقیقات کتابخانه ای انجام داده و با بررسی و پژوهش های بسیار، مقالات و پایان نامه های معتبر نزدیک به موضوع خود را یافته و اقدام به کسب اطلاعات لازم در خصوص موضوع مورد نظر شوید.

  این کار به شما کمک خواهد کرد تا به طور کامل به موضوع مورد تحقیق احاطه پیدا کرده و برای انجام مراحل آن دچار مشکل نشوید. انجام تحقیقات و جمع آوری اطلاعات در مراحل اولیه فرایند انجام پایان نامه شما را تسریع می بخشد.

  بد نیست بخوانید!

  آموزش انتخاب موضوع پایان نامه ارشد (غیرتکرراری و جدید) توسط تیم بزرگ کافه یادداشت!

  آغاز پژوهش

  اکنون که اطلاعات و داده های لازم در خصوص موضوع پایان نامه خود را کسب نموده اید می توانید پژوهش خود را آغاز کنید. پایان نامه ها به چندین دسته تقسیم می شوند که از جمله آن ها می توان به پایان نامه های عملی و پایان نامه های میدانی اشاره کرد.

  چنانچه دارای پایان نامه عملی هستید می توانید ابزار و وسایل لازم جهت انجام پایان نامه خود را فراهم کرده و در صورتی که پایان‌نامه شما از نوع میدانی است اقدام به آغاز و انجام تحقیقات میدانی خود نماید.

  نگارش پایان نامه

  نگارش پایان نامه (Thesis)

  یکی از مهمترین بخش هایی که در مقاطع ارشد و دکترا با آن روبرو هستید نگارش پایان نامه است. یک دانشجوی دوره ارشد و یا دکترا باید بتواند به خوبی به موضوع پایان نامه خود مسلط بوده و نگارش پایان نامه را به خوبی انجام دهد.

  نگارش پایان نامه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از دانشگاه ها بر اساس قوانین خود نوع خاصی از نگارش را از دانشجو طلب می نمایند. اما می‌توان گفت که ساختار کلی پایان نامه به چهار بخش مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و تفسیر تقسیم بندی می شوند.

  بهتر است بخوانید!

  انجام صفر تا صد پایان نامه ارشد و رساله دکتری (از پروپوزال تا روز دفاع)

  دفاع از پایان نامه

  پس از انجام تمامی مراحل و نگارش پایان نامه، یک دانشجوی ارشد و دکترا باید بتواند به خوبی از پایان نامه خود دفاع کرده و پاسخگوی سوالات اساتید داور و دانشجویان حاضر در جلسه باشد. بنابراین لازم است که به طور کامل به موضوع پایان نامه خود مسلط بوده و دارای قدرت بیان مناسبی باشید.

  سخن پایانی

  در مقاله پیش رو در خصوص انتخاب موضوع پایان نامه و آموزش انجام آن برای شما همراهان توضیحاتی ارائه دادیم. مقاطع ارشد و دکترا از مهم ترین مقاطع تحصیلی هستند که نگارش پایان‌نامه در آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کافه یادداشت با داشتن تیم حرفه ای در ارائه انواع مشاوره های رایگان جهت انتخاب موضوع پایان نامه در کنار شما همراهان است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  5 پاسخ
  1. حیدری
   حیدری گفته:

   برای نوشتن در پروپوزال و انتخاب موضوع در رشته فوتونیک به کمک احتیاج دارم زمانم محدود هست

   پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *