ترجمه مقاله
یکی از پرکاربردترین و مهم ترین نوع ترجمه ارزان ودقیق به شمار می آید که انجام صحیح و دقیق آن توسط مترجم عیار ارزشمندی آن را در نهایت، تعیین می کند. در حقیقت ترجمه مقاله برای قشری مانند دانشجویان و محققان که قیمت ترجمه برایشان در اولویت است درجه اهمیت زیادی دارد و بسیاری از محققان به دنبال این هستند که برای نتایج علمی به دست آمده خود یک ترجمه با کیفیت و مناسب را ارائه کنند.

اما اهمیت ترجمه مقاله چیست؟ در حقیقت شما برای به اثبات رساندن توانایی علمی یا به اشتراک گذاری اکتشافات خود نیازمند ترجمه مقاله هستید تا به واسطه آن بتوانید به افراد بیشتری دستاورد های خود را ارائه دهید و برای موفق شدن در عرصه های بین المللی از شیوه درست و مکتوب استفاده نمایید.

چه نیازی به ترجمه مقاله داریم؟

بسیاری از افراد برای دریافت پذیرش از سوی یک دانشگاه معتبر نیاز دارند تا نتایج علمی و تحقیقاتی خود را به زبان بین المللی، ارائه کنند. این نتایج باید به صورت مقاله و به زبان های زنده دنیا ارائه شود تا مورد قبول دانشگاه ها باشد. اهمیت در اختیار داشتن چنین پژوهشی برای کسب اعتبار لازم در دانشگاه مورد نظرتان بر کسی پوشیده نیست. اما اگر ترجمه مقاله به درستی انجام نشود، این تاثیرگذاری نتیجه ی برعکس را خواهد داشت. مهم ترین عواملی که باعث رد یک مقاله و در نهایت رد درخواست شما برای پذیرش در یک دانشگاه می شوند را می توان به ترجمه نادرست بدون انتقال صحیح مفاهیم و بی کیفیت دانست. در نتیجه ترجمه ارزان و دقیق تاثیر مهمی بر روی آینده تحصیلی  و حتی کاری شما خواهد داشت. پس ببینید که ترجمه مقاله خود را به چه مترجمی می سپارید.

ترجمه مقاله تخصصی متعددی توسط تیم کافه یادداشت به انجام رسیده است که نشان از تجربه و تخصص آنها در این امر مهم و حساس می باشد. شما می توانید برای ترجمه ارزان و دقیق به تیم کافه یادداشت اعتماد کنید و برای به موفقیت رسیدن درخواست های متعدد تان در حوزه پذیرش دانشگاه یا مورد قبول واقع شدن در عرصه های بین المللی ترجمه مقالات و یافته های خود را به تیم ما بسپارید. با ترجمه دقیق و ارزان مقالات تان می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و هم از پرداخت هزینه های گزاف در امان بمانید و هم اینکه کیفیت مورد قبولی را از ترجمه مقاله مورد نظر دریافت کنید. در نتیجه شانس شما برای رسیدن به هدفی که در ذهن دارید افزایش خواهد یافت. در صورتیکه حتی برای ترجمه مقاله ها و پروژه های دانشجویی نیز به یک تیم حرفه ای نیازمند هستید می توانید به ما اعتماد نمایید.

ترجمه مقاله

 

 

ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی

ترجمه مقاله تخصصی از دو جنبه ی دیگر نیز اهمیت دارد؛ یکی دانشجویانی هستند که نیازمند ترجمه کتاب و مقالات تخصصی هستند اما زمان مناسب برای انجام این کار را ندارند. دوم محققانی هستند که باید منابع خارجی را مطالعه کنند و اطلاعات لازم را از آن استخراج نمایند و همین افراد به دلیل ذیق وقت فرصت انجام این کار را نیز ندارند. گروهی دیگر را دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا تشکیل می دهند که باید زمانی را صرف بررسی و تحقیق کرده تا بتوانند پایان نامه خود را به اتمام برسانند. بررسی این منابع خارجی نیز بسیار وقت گیر بوده و می تواند باعث طولانی شدن مدت به پایان رسیدن پایان نامه شود. اما راه چاره ترجمه ارزان و دقیق در چنین حالاتی چیست؟

شما می توانید با سپردن ترجمه مقاله تخصصی خود به تیم کافه یادداشت از بحران کمبود زمان عبور کنید و تایم بیشتری برای انجام تحقیق یا پژوهش خود در اختیار بگیرید.

کلیک کنید!

مهترین نظریه های ترجمهقیمت ترجمه مقاله تخصصی و سفارش ترجمه

 

 

اهمیت تخصص مترجم در ترجمه تخصصی

ترجمه انگلیسی به فارسی و برعکس مقالات به طور کلی به دو نوع تخصصی و عمومی تقسیم بندی می شود که موررد دوم زمان و پروسه ی آسانتری دارد و شامل لغات پیچیده و خاص نیست که برای ترجمه نیاز به بررسی دقیق آنها باشد. از این رو مترجم زمان کمتری برای ترجمه و بازنویسی اینگونه مقالات صرف می کند. اما در مقابل ترجمه عمومی، ترجمه تخصصی قرار دارد که زمان بیشتری لازم دارد و این موضوع به دلیل وجود عبارات و کلمات تخصصی است. با این حال کیفیت نهایی فارغ از قیمت ترجمه مقاله تخصصی در این دو مورد بسیار کلیدی است. این گونه مقالات به رشته و تخصص افراد مرتبط هستند و کلیدی بودن انتقال مفاهیم در آنها امری مشهود و ثابت شده است. در نتیجه، مترجم باید یک دید و چارچوب کلی از رشته مورد نظر یا تخصص مذکور داشته باشد تا بتواند یک ترجمه روان و اصولی را در اختیار دانشجو یا محقق مورد نظر قرار دهد.

ترجمه مقاله های ISI

ترجمه مقالات ISI یکی از جمله موارد پرطرفدار و مهم است که برای بسیاری از  دانشجویان و محققان اهمیت ویژه ای دارد. ترجمه این مقالات به دلیل اهمیت بالا و ریسک های متعدد نیازمند ارتباط نامحدود میان شخص درخواست کننده ترجمه مقاله و مترجم است. چرا که بسیاری از عبارات و مطالب موجود در این مقالات ممکن است مشمول ابهاماتی باشند که در ارتباط دوطرفه این دو نفر رفع شده و ترجمه بسیار کامل تر و با کیفیت تر در اختیار دانشجو/ پژوهشگر مورد نظر قرار می گیرد. در نتیجه بسیاری از تغییرات نهایی بعد از تحویل ترجمه انجام شده و نیاز به بازنگری دیگری نخواهد بود. برای این منظور تیم ترجمه کافه یادداشت امکان ارتباط مترجم و مخاطب را برای روند ترجمه دقیق تر و بهتر فراهم کرده است. این ارتباط می تواند از شروع روند ترجمه تا پایان آن ادامه یابد تا هرگونه ابهام و مشکلی به آسانی رفع شود. بسیاری از مشکلاتی که در حوزه ترجمه وجود دارند به همین عدم ارتباط مابین طرفین مربوط می شوند و این کار به کاهش ریسک و ترجمه نادرست منجر می شود.

ترجمه مقاله تخصصی پزشکی

ترجمه مقاله های پزشکی دنیای دیگری را به خود اختصاص می دهند که درجه اهمیت و بزرگی آنها را نشان می دهد. به این نوع ترجمه مقاله ها ویژگی حساس بودن و کلیدی بودن می دهند چرا که اگر ترجمه غیر اصولی و بدون کیفیت لازم باشد معنا و مفهوم موجود در متن اصلی به درستی به مخاطب منتقل نمی شود و فهوای کلام مقاله مورد نظر می تواند به کلی تغییر کند یا حتی تغییرات اساسی نیز داشته باشد. برای اینکه ترجمه این مقالات به صورت دقیق و حساب شده انجام گیرد لازم است تا مترجم و مخاطب با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و مخاطب برای ترجمه مقاله پزشکی به مراتب بهتر و با کیفیت تر لیست کلمات و عبارات تخصصی مهم را با مترجم چک کند تا در نهایت مقاله ای بی نقص و کامل به وی تحویل داده شود. فراموش نکنید که ترجمه مقاله پزشکی اگر توسط شخصی آشنا به این حوزه سپرده شود نتایج چه بسا بهتری نصیبتان خواهد شد.

ترجمه مقاله تخصصی علوم پایه

به غیر از حوزه پزشکی حوزه دیگری بنام علوم پایه وجود دارد که شامل ریاضیات، زیست و شیمی می شود. ترجمه مقالات علوم پایه همواره مورد نیاز محققان و دانشمندانی است که قصد دارند با انتشار مقالات خود در این جوزه دستاورد های خود را در سطح بین المللی ارائه کرده و نظریات شان را به اثبات برسانند. پس اگر یک بررسی کلی دیگری در این موضوع داشته باشیم متوجه اهمیت و اساس کلیدی این دست مقالات خواهیم شد. افراد فعال در این حوزه با انتشار مقالات خود تغییرات مهم و حساسی را در زمینه های یاد شده بوجود می آورند و نتایج تحقیقات آنها کلید مهمی برای دانشجویان و افراد تازه کار در این حوزه است تا بتوانند به واسطه این یافته ها نتایج جدید را رقم بزنند. در سایت کافه یادداشت شما می توانید ترجمه مقاله های علوم پایه خود را به ما بسپارید و با یک ترجمه ارزان و دقیق و با کیفیت روبرو شوید.

ترجمه ارزان و دقیق

ترجمه مقاله تخصصی مهندسی

ترجمه مقاله مهندسی مانند برق و مکانیک، صنایع، معماری و مابقی رشته های مرتبط از جمله مواردی است که به ترجمه های علمی و تخصصی مرتبط می شود. از این رو، بسیاری از افراد بعد از تالیف یا گردآوری مقاله مورد نظر خود نیازمند ترجمه دقیق آن هستند تا بتوانند آن را به واسطه هریک از زبان های زنده دنیا در ژورنال های علمی انتشار دهند.

انتشار این مقالات در ژورنال های علمی موفقیتی بزرگ برای این افراد به حساب می آید. چرا که سخت گیری هایی که در حوزه ترجمه و روان بودن مفاهیم در این ژورنال ها صورت می گیرد به خودی خود، پروسه تایید گرفتن از چنین منابعی را سخت تر می کند.

ترجمه مقاله تخصصی مدیریت

مدیریت یکی از رشته های زنده و پویا در سراسر دنیاست که جزء علوم مهم و حساس دسته بندی می شود. مدیریت توسط بسیاری از دانشجویان و اساتید در سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفته است و ترجمه مقاله های مرتبط با آن حساسیت و گستردگی این موضوع را به خوبی نمایان خواهد کرد. اگر ترجمه مقاله مدیریتی خود را به تیم کافه یادداشت بسپارید می توانید مطمئن باشید که قیمت ترجمه مناسبی را یافته اید و از طرفی کیفیت بین المللی ترجمه مورد نظر را از آن خود نموده اید. ترجمه مقالات علمی و تخصصی حوزه مدیریت تنها به دانشجویان آن خلاصه نمی شود و مدیران سازمانی یا حتی اساتید برتر فعال در این حوزه نیز به این مقالات و ترجمه آنها نیازمند هستند.

ترجمه ارزان و دقیق

زبان های زنده ی ترجمه مقاله کدامند؟

با آوردن نام ترجمه مقاله، یا ترجمه ارزان و دقیق یا حتی قیمت ترجمه، ترجمه تخصصی یا ترجمه عمومی ممکن است به فکر ترجمه به زبان انگلیسی بیفتید. اما ترجمه مقاله توسط تیم کافه یادداشت تنها به این زبان خلاصه نمی شود و شما می توانید ترجمه مقالات خود را به دیگر زبان های زنده دنیا مانند فرانسوی، استانبولی، عربی، روسی و غیره صورت دهید. در نتیجه جستجو برای یافتن دیگر مترجمی که به زبانی غیر از انگلیسی نیز مسلط باشد کاهش خواهد یافت و شما می توانید ترجمه های آتی خود را نیز به تیم ما بسپارید.