مشکلات و موانع رایج یادگیری زبان انگلیسی و راه حل مقابه با آن

,
مشکلات یادگیری زبان انگلیسی
 • یادگیری زبان یا توانایی جدید با چالش ها و شرایط مختلفی همراه است. ممکن است هنگام شروع این کار انگیزه بالایی و انرژی بالایی داشته باشید با این حال ممکن است موانع و مشکلاتی برای یادگیری زبان انگلیسی سد راه تان باشید و شما را از ادامه مسیر دلسرد کند. دانستن مشکلات رایج یادگیری زبان انگلیسی می تواند راه را برایتان هموارتر کند و سرعت یادگیری تان را افزایش دهد. هنگامی که با مشکلات اجتماعی، صنعنی، روانشاختی و احساسی روبرو و کاملا آشنا شوید، خواهید توانست تمام مشکلات پیش رویتان در یادگیری را حل و فصل کنید.

  موانع اجتماعی و فرهنگی

  برای یادگیری هرچیز باید موقعیت خاص به خود را داشته باشد. با این حال، مواردی نظیر جایی که در آن زندگی می کنید، میزان درآمد و حمایت های احساسی می تواند یادگیری تان را چالش برانگیز کند. شناسایی موانع اجتماعی و فرهنگی می تواند راه موفقیت تان را هموارتر از گذشته نماید.

  جغرافیا

  اگر در منطقه ای روستایی زندگی می کنید، دنبال کلاسی باشید که از منطقه زندگی تان دور باشد. شاید نیاز باشد برای یادگیری به شهری بزرگ مثل تهران سفر کنید چراکه در آنجا با معلمان، کلاس ها و دوره های پیشرفته تری نسبت به محل زندگی تان مواجه خواهید شد. افرادی که در شهرهای بزرگتر زندگی می کنند ممکن است دسترسی بهتری به این امکانات داشته باشند اما وسایل نقلیه و رفت و آمد خود معضلی بزرگ است.

  بهترین راه برای حل این مشکل استفاده از حمل و نقل عمومی و استفاده از کلاس های آنلاین است.

  درآمد

  آیا تابحال به تاثیرات درآمد بر میزان موفقیت دانش آموزان فکر کرده اید؟ سروکار داشتن با تنش های مالی می تواند رویای دنبال کردن زبان جدید را تغییر دهد. کلاس های و برنامه ها همیشه با پرداخت شهریه همراه هستند، کتاب ها و ابزارهای یادگیری نیز هزینه بر و بعضا گران هستند. اضافه کردن این هزینه ها به هزینه های حمل و نقل می تواند به راحتی شما را از یادگیری زبان انگلیسی باز دارد.

  اگر به دنبال حل مشکلات مالی در یادگیری هستید، می توانید به سازمان های اجتماعی شهر خود بپوندید و از کتاب خانه های عمومی استفاده نمایید. اگر برنامه ای کردید که با نیازهایتان همخوانی دارد، می توانید به صورت خصوصی با مسئول کار صحبت کنید به دنبال وام یا کمک هزینه مالی باشید.

  انتقال زبانی

  هنگامی که زبان را فرا می گیرید، مغزتان قوانین ضروری زبان را که برای صبحت کردن، نوشتن و فهم آن نیاز است حفظ می کند. وقتی سعی در یادگیری زبان جدید دارید، مغزتان به آن قوانین آنها اتکا کرده و سعی دارد آنها را هنگام یادگیری زبان انگلیسی اعمال کند. تکرار قوانین زبان اول روی زبان انگلیسی را انتقال زبانی می گونید.اگر زبان اول و زبان دوم شبیه از نظر قوانین نحوی، ساختار جمله و تلفظ شبیه به هم نباشید یادگیری زبان جدید بسیار نا امید کننده خواهد بود.

  از راه هایی که می توان حل کننده این مشکل باشد می توان به گوش دادن به کلمات جدید یا دیدن آنها بصورت نوشتاری، شرکت در کلاس های لغات انگلیسی، استفاده از ساختارهای زبانی جدید به صورت روزمره اشاره کرد.

  انتقال زبانی چیست؟

  نحوه انتقال زبانی

  موانع روانشاختی در چالش های آموزش زبان انگلیسی

  به دورانی برگردید که مهارتی را مثل آب خوردن یاد گرفتید. اکنون، فکر کنید در آن زمان چه اتفاقی افتاد. آیا در سلامت کامل بدنی، ذهنی و احساسی بودید؟ یا زندگی بر وفق مراد بود؟ نگرش، حالت و انگیزه تان برای انجام کار به راحتی می تواند یادگیری زبان انگلیسی را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین سعی کنید همیشه با انگیزه بمانید.

  از دیگر موانع و مشکلات یادگیری زبان انگلیسی می توان به موانع آموزشی اشاره کرد که در بخش های بعدی و بصورت جداگانه بصورت مفصل به آن در مقاله بهترین روش یادگیری زبان خواهیم پرداخت.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *