سوالات تگ، سوالی کردن انگلیسی، پرسشی تاکیدی

سوالی کردن در زبان انگلیسی چگونه است؟

سوالی کردن در زبان انگلیسی یک موضوع رایج، ساده و کمی هم نیازمند دقت تلقی می شود، که یادگیری اش اصلاً سخت نیست. در حقیقت، با اینکه سوالی کردن در زبان انگلیسی شیوه های متعددی دارد، اما هیچ کدام از آنها پیچیده نیستند. در ادامه به اشتباهات رایج روش های مختلف سوالی کردن انگلیسی و تفاوت های به کار بردن کلمات ایجاد کننده این پرسش ها می پردازیم.

جواب این سوال کاملا واضح به نظر می رسد اما بازگویی آن خالی از لطف نیست. به طور کلی در زبان انگلیسی به سه نوع جمله وجود دارد، جملات خبری، امری و سوالی. می توان اینگونه بیان کرد که سوالات خود جملاتی هستند که در اطلاعاتی را ازمخاطب طلب می کنند. سوالات به سه بخش Yes/no، wh و Tag تقسیم بندی می شوند که در ادامه به نحوه سوالی کردن با آنها خواهیم پرداخت.

شناخت تفاوت های جزئی اما مهم در سوالی کردن در زبان انگلیسی یکی از جمله مواردی که در زمینه سوالی کردن در زبان انگلیسی عمدتاً مورد بحث و بررسی قرار نمی گیرد، موقعیت استفاده از کلمات پرسشی است. این مقوله حتی در زبان فارسی هم وجود دارد. وقتی که می خواهیم از دوست خود سوالی را بپرسیم عمدتا با لحنی خودمانی سوال را مطرح می کنیم. اما پرسش از یک شخص غریبه یا در یک محیط کاری تفاوت چشمگیری دارد. همین مقوله در روش های مختلف سوالی کردن انگلیسی هم وجود دارد. بیایید دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم. چه تفاوتی بین این کلمات پرسشی وجود دارد؟

  • ?Can you
  • ?Could you
  • ?Would you

از هر کدام از این کلمات پرسشی کجا باید استفاده کنیم؟ آیا تفاوتی بین آنها موجود است؟ پاسخ مثبت است. شما باید هریک از این پرسش ها را جداگانه، و در موقعیت های خاص به کار ببرید. Can you در دسته خودمانی ها قرار می گیرد. بنابراین سوالی کردن در زبان انگلیسی با شروع can you عمدتاً به شخصی اظهار می شود که ما با او رابطه صمیمی داریم. همین موضوع برای could you در شرایط مودبانه صادق است و would you نیز در حالت رسمی به علاوه مودبانه به کار برده می شود. از این رو پرسش خواهشی ما با استفاده از کلمات گفته شده به شخص و شرایط مورد نظر وابسته است. همین جزئیات مهم و به ظاهر ساده توانایی ما را برای مکالمه یا نوشتن به زبان انگلیسی نشان می دهند.

مقایسه بین سوالی کردن در زبان انگلیسی بین could  و can

شاید این دو کلمه را بتوان مشابه هم دانست، با این تفاوت که could برای به خرج دادن ادب بیشتر در سوالی کردن در زبان انگلیسی به کار برده می شود. به مثال های زیر دقت کنید:

  • ?Can I ask a question, please
  • ?Can we go home now
  • ?Could I ask a question please
  • ?Could we go home now

همانطور که مشاهده می کنید هیچ تفاوت ساختاری در روش های مختلف سوالی کردن انگلیسی با کمک can  و could وجود ندارد. و این موضوع به معنا و به خرج دادن ادب بیشتر مرتبط می شود.

تفاوت بین سوالی کردن در زبان انگلیسی با would و could چیست؟

بین این دو گزینه تفاوتهای آشکاری وجود دارد. تمرکز حالت پرسش could you بر امکان و توانایی انجام یک کار وابسته است ولی would از درخواست کردن ناشی می شود. در نتیجه ما همواره ساختن سوال انگلیسی با could را برای توجه به درخواست و توانایی شخص از انجام یک کار استفاده می کنیم. در واقع جملات پرسشی که با would ساخته می شوند بیشتر یک خواهش و تمنا از شخص برای انجام آن کار هستند. تمایز های انتخابی در ساخت جملات پرسشی میان who و whom در زمینه ساختن سوال انگلیسی و سوالی کردن در زبان انگلیسی با کلمات wh دار، ذکر یک پرسش بسیار ضروری است. اینکه ما از who و whom چه هنگام استفاده می کنیم؟ این موضوع نیز مشابه بخش های قبلی، به رسمی بودن پرسش و کاربرد روزمره‌ی آن مرتبط است. ما برای سوالی کردن در زبان انگلیسی از whom به عنوان یک شی در سبک‌های رسمی استفاده می‌کنیم. وقتی که از یک حرف‌اضافه پیش از whom استفاده می‌کنیم، حالت دو چندان رسمی به جمله پرسشی خود می بخشیم. باید توجه کنید که (*معمولا*) در سوالی کردن در زبان انگلیسی با who یا whom، از whom برای صحبت کردن استفاده نمی‌کنیم. به عنوان مثال در حالت رسمی می گوییم:

?Whom did you give the book to

فرم بسیار رسمی:

? whom did you give the book

اما در پرسش نرمال و  روزمره می گوییم:

?Who did you give the book to

تفاوت کاربرد what و Which در جملات سوالی

زمانی که در مورد اطلاعات خاصی از یک گستره کلی از پاسخ‌های ممکن سوال می‌کنیم، از what  استفاده می‌کنیم. اما هنگامی که از اطلاعات محدودی از پاسخ های احتمالی پرسشی را مطرح می کنیم از which استفاده می کنیم. تفاوت این دو مورد برای ساخت و سوالی کردن در زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است. مثلا:

?What’s the tallest building in the world

?Which airport do we leave from, Heathrow or Gatwick

شاید تشخیص تمایز های ارائه شده برای سوالی کردن در زبان انگلیسی به شما کمک کند تا از خطاهای ساده و مهم ذکر شده خودداری کنید. در ادامه اشتباهات رایج دیگر در ساختن و سوالی کردن در زبان انگلیسی آورده شده است.

بهتر است قبل از خواندن این مقاله به بخش کلمات دستوری مراجعه کنید.

کلمات انگلیسی گرامری در سوالات

سعی ما در این مقاله بر این است که توضیحات را هرچه ساده تر بیان کنیم اما بهتر است به طور کلی و برای درک بهتر آموزش کلمات دستوری مورد استفاده برای سوالی کردن در زبان انگلیسی را بهتر بشناسید.

افعال

افعال کلماتی هستند که از انجام کاری خبر می دهند و معمولا مهمترین بخش جمله هستند. فعل ها در زبان انگلیسی به دو بخش اصلی افعال اصلی و کمکی تقسیم می شوند.

افعال اصلی

افعال اصلی افعالی هستند که از انجام کاری در جمله خبر می دهند برای مثال He eat an apple کلمه eat فعل اصلی است. توجه داشته باشید که اگر در جمله ای یک فعل وجود داشته باشد می توانید از آن به عنوان فعل تنها یاد کنید.

افعال کمکی

افعال کمکی فعل هایی هستند که همراه افعال اصلی در جمله بکار می روند. افعال کمکی معمولا کلماتی نظیر “be”، “have”، یا “do” و یا افعال مودالی نظیر “can” و “do” هستند. برای مثال He doesn’t eat red apple کلمه doesn’t  فعل کمکی و eat فعل اصلی است.

اسم

اسامی کلماتی مانند نام های اشخاص، مکان ها، اشیا یا ایده ها هستند که خود در جمله به دو بخش فاعل و مفعول تقسیم می شوند.

فاعل: فاعل اسمی است که کننده فعل است. برای مثال He eat an apple  کلمه he فاعل است.

مفعول: مفعول کلمه ای است که از فعل تاثیر می گیرد. برای مثال He eat an apple کلمه Apple مفعول است.

زمان فعل

هنگامی که صحبت از گرامر زبان انگلیسی به میان می آید. زمان افعال بیانگر این است که عمل انجام شده در چه زمانی اتفاق افتاده است. افعال به سه بخش اصلی گذشته، حال و آینده تقسیم می شوند که هرکدام به سه زیر مجموعه ساده، کامل و استمراری تقسیم می شوند.

زمان ساده: زمان ساده افعال اصلی ترین زمان افعال است.

مثال:  The doctor treats the patients

زمان کامل: زمان کامل افعال در زبان انگلیسی از افعال کمکی و شکل سوم افعال تشکیل می شوند.

مثال: The doctor has treated the patients

زمان استمراری: زمان استمراری در زبان انگلیسی از شکل “to be” افعال به اضافه “ing” تشکیل می شود.

مثال: The doctor is treating the patients

خب دانستن این نکات کلی و اصلی برای درک کامل مقاله کافی است. لطفا ادامه مطلب را با دقت بخوانید.

[/av_textblock]

حروف اضافه در زبان انگلیسی

حتما بخوانید!

حروف اضافه برای مکان و زمان در زبان انگلیسی

انواع سوالات در زبان انگلیسی

سوالات Yes/No

اصلی ترین ساختار این نوع سوالات به صورت زیر است. دلیل نامگذاری این نوع سوا