بهبود زبان انگلیسی - بهتر کردن زبان

بهبود سطح زبان انگلیسی مسئله ای است که درمورش میلیون ها مقاله نوشته شده است و حتما چندتایی از آن را تابحال خوانده اید و به نتیجه ای نرسید. اکثر مطالب موجود در مورد بهتر کردن زبان انگلیسی در کتاب ها و اینترنت در حوزه یادگیری اصطلاحات، حفظ لغات یا بهبود لهجه زبان انگلیسی است. در این مقاله تیم کافه یادداشت سعی کرده ۳۱ نکته اصلی و مهم را در مورد بهبود انگلیسی برای شماعزیزان ارائه دهد. این ۳۱ نکته به صورت کلی در مورد تمام توانایی های زبانی است و مخصوص سن یا سطح خاصی نیست. با ما همراه باشید. توجه داشته باشید که این نکات از نظر اهمیت تفاوتی با یکدیگر ندارند و ترتیب آنها صرفا برای شمارش است.

 1. از اشتباه کردن نترسید. اعتماد به نفس داشته باشید. افراد فقط هنگامی اشتباهاتتان را گوشزد می کنند که به حرفشان گوش دهید!
 2. خود را غرق در زبان انگلیسی کنید. سعی کنید در طول روز همیشه به نحوی با زبان انگلیسی درگیر باشید. این درگیری می توان خواندن کتاب های رمان سطوح مختلف باشد، گوش دادن به آهنگ های زبان انگلیسی یا حتی دیدن فیلمهای زبان اصلی اما بهترین راه برای درگیر کردن ذهن صحبت کردن با زبان انگلیسی است.
 3. یکی از لازمه های بهبود سطح زبان انگلیسی این است که تمرین و ممارست را قطع نکنید. سعی کنید برنامه ای برای خواندن زبان انگلیسی داشته باشید و به پایبند باشید. تصمیم اینکه چند ساعت در روز و چند روز در هفته زبان انگلیسی را تمرین کنید کاملا به خودتان بستگی دارد.
 4. به دوستان وخانواده خود در مورد برنامه مطالعه تان و قصد بهتر کردن زبان خود بگویید. این کار باعث می شود تا درصورت دلسردی را مشغله دوستان و خانواده شما را برای پایبند ماندن به برنامه تان تشویق یا حتی مجبور کنند.
 5. روی تمام توانایی های زبانی تمرکز کنید: reading, writing, speaking, listening چهار توانایی زبانی است که تمام آنها برای بهبود زبان انگلیسی اهمیت یکسانی دارند.
 6. دفترچه ای برای لغات جدید تهیه کنید. همیشه این دفترچه را همراه خود داشته باشید تا هرزمانی که با لغت یا اصطلاح جدید برخورد کردید آنها روی دفترچه یادداشت کرده و معنی را در دیکشنری چک کرده و آن در در برنامه مطالعه تان تمرین و تکرار کنید.
 7. می توانید به وبسایت های یادگیری زبان انگلیسی مراجعه کرده و مقالات یادگیری زبان انگلیسی را مطالعه کنید.
 8. لیست کردن لغات برای یادگیری یکی از معمول ترین راه های یادگیری لغات برای امتحانات است. توجه داشته باشید که تهیه این لیست فقط برای کوتاه مدت مناسب است چراکه حفظ لغات بیشتر از ۲۵ کلمه جدید در روز هیچ وقت در حافظه بلند مدت تان ذخیره نخواهد شد. برای ذخیره لغات در حافظه بلند مدت میتوانید از جعبه لایتنر استفاده کنید.
 9. به ساعت بدنتان گوش دهید! افراد باتوجه به محل زندگی و خصوصیات فردی شان در ساعاتی از شبانه روز سرحال ترند. اگر جز افرادی هستید که شب ها تمرکز بیشتری دارید، برنامه مطالعه تان به آخر شب موکول کنید.
 10. فقط برای امتحان مطالعه نکنید. یادگیری زبان انگلیسی را فراتر از نمره امتحان قلمداد کنید. به این فکر کنید که اگر لغات و نکات گرامری زبان انگلیسی را درست و اصولی یاد بگیرید می توانید در آینده به راحتی به کشورهای خارجی سفر کنید.
 11. اهداف بلند مدت داشته باشید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.
 12. هدف های کوتاه مدت را فراموش نکنید و وقتی به آنها رسید به خود پاداش دهید.
 13. بهترین روش یادگیری برای بهبود سطح زبان انگلیسی این است که خود را کشف کنید. تکنیک یادگیری زبان انگلیسی در افراد مختلف است، برای مثال بعضی با نوشتن و بعضی دیگر باخواندن یا حتی بازی کردن با لغات انگلیسی آنها را یاد می گیرند. روش یادگیری هرکس منحصر به خود او است.
 14. مرور! مرور! مرور! از مرور نکاتی که قبلا یاد گرفته اید فراموش نکنید چراکه زبان انگلیسی به شدت فرار است و راهی جز مرور برای بهتر کردن زبان وجود ندارد.
 15. مطالعه بیش از ۳۰ دقیقه بدون وقفه بازده خوبی نخواهد داشت. سعی کنید بعد از هر نیم ساعت دقایقی را استراحت کنید.
 16. می توانید از رمان های زبان انگلیسی استفاده کنید. یکی از بهترین روش های ارتفاع سطح زبانی از طریق خواندن رمان ها است. رمان های مخصوص زبان انگلیسی دارای سطوح مختلف هستند. می توانید برای تعیین سطح زبان انگلیسی خود به اینجا مراجعه کنید.
 17. مقالات و مجلات متون خوبی برای یادگیری زمان گذشته افعال هستند.
 18. روی معنای عمومی لغات تمرکز کنید. در زبان انگلیسی لغات دارای چندین معنی مختلف هستند، نگران معانی فرعی آنها نباشید و سعی کنید معنی اصلی آنها را فرا بگیرید.
 19. لغات اصلی زبان انگلیسی را یاد بگیرید. یکی از بهترین منابع برای یادگیری لغات اصلی زبان انگلیسی ۵۰۴ لغات ضروری زبان انگیسی است.
 20. هنگامی که لغت جدیدی را یاد می گیرید به تمامی شکل های دستوری آن توجه داشته باشید. برای مثال کلمه beautiful صفت، beauty اسم و beautifully قید است.
 21. پسوندها و پیشوندهای زبان انگلیسی را با معنی یاد بگیرید. این کار در حدس کلمات جدید زبان انگلیسی کمک شایانی به شما خواهد کرد.
 22. از زبان انگلیسی در موقعیت هایی که می توانید استفاده کنید. به همین سادگی!
 23. هنگام خواندن متون انگلیسی به ترجمه آن فکر نکنید. سعی کنید فکر کردنتان هم به زبان انگلیسی باشد.
 24. بهترین راه یادگیری گرامر زبان انگلیسی از طریق صحبت کردن است.
 25. روی املای کلمات تمرکز داشته باشید. می توانید هنگام گوش دادن به صوت های زبان انگلیسی جملات را یادداشت کرده و بعدا املای کلمات را در فرهنگ لغت بررسی کنید.
 26. از فرهنگ لغت های انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید. بهترین دیکشنری انگلیسی به انگلیسی Oxford و longman هستند.
 27. برای بهتر کردن زبان انگلیسی خود زیاد به فرهنگ لغت وابسته نباشید. ساختار اکثر کلمات انگلیسی شبیه به هم هستند و اگر پسوندها و پیشوندها زبان انگلیسی را یاد بگیرید حدس زدن معانی کلمات کار سختی نخواهد بود.
 28. فراموش نکنید برای یادگیری زبان انگلیسی هیچ وقت نه خیلی دیر است نه خیلی زود. از همین امروز شروع کنید!
 29. اگر زبان انگلیسی را آنطور که باید یاد نمی گیرید بخاطر این نیست که زبان انگلیسی شما بد است، تنها دلیلش این است که راه یادگیری منحصر به خود را پیدا نکرده اید.
 30. از منابعی استفاده کنید که مناسب سطح زبانی تان باشد. منابع آسان باعث افزایش اعتماد به نفس کاذب و منابع پیشرفته باعث دلسرد شدنتان خواهد شد.
 31. برای بهتر کردن زبان انگلیسی تان توضیه می شود با لهجه های امریکایی و بریتانیایی زبان انگلیسی آشنا شده و تفاوت های آنها را بررسی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *