مشاوره پایان نامه - مشاوره پروپوزال

مشاوره پایان نامه و پروپوزال

پروپوزال و پایان نامه به عنوان حسن ختام و نقطه پایانی تحصیلی در مقطع ارشد یا رساله دکتری است، برای همین انجام دادن آن به نحو حسن می تواند برای همیشه آینده کاری دانجشو یا تضمین نماید. به بیان دیگر کلید موفقیت و ضامن آینده کاری هر دانشجو پایان نامه یا رسالی است که انجام می دهد. اما از طرفی یکی از چالش های بزرگ دانشجویان در طول سالهای تحصیل پایان نامه است. تیم علمی و پژوهشی کافه یادداشت مفتخر است با کمک اساتید و دانشجویان خبره در تمامی مراحل ارائه پروپوزال و پایان نامه همانند یک دوست و مشاور در کنار شما عزیزان باشد.

بدون شک در فرایند پر فراز و نشیب نگارش یک پایان نامه در مقطع تحصیلات تکمیلی، مشاوره پایان نامه امری ضرروی و حیاتی می باشد. گاهی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مجبور می‌شوند که از افراد مختلفی برای مشاوره پایان‌ نامه خود کمک بگیرند. مشاوره پایان نامه حتی برای افراد با تجربه نیز مفید است و نباید از مشورت گرفتن در این امر مهم اجتناب کرد. مشاوره پایان نامه ارشد و همچنین مشاوره رساله دکترا، می تواند در قالب کمک گرفتن از فردی که در رشته موردنظر فارغ‌التحصیل شده است و یا یک مشاور پایان نامه متخصص صورت بگیرد.

پایان ‌نامه کارشناسی ارشد یا دکترا، بیانگر بار علمی و توانایی های تخصصی دانشجو در رشته و گرایشی است که وی در آن به تحصیل پرداخته است. در نتیجه داشتن یک پایان نامه موفق، به گرفتن نمره‌ای بالا و همچنین پذیرش و چاپ پایان نامه در مجلات معتبر کمک شایانی می کند. مزایای دیگر یک پایان نامه قوی، که در صورت داشتن مشاوره پایان نامه صحیح و اصولی حاصل می شود، افزایش کیفیت روزمه عملی شما، شانس قبولی در دانشگاه های معتبر جهان و موقعیت های شغلی برجسته و پردرآمد در آینده می باشد. در مواردی نیز اگر پایان نامه شما از  کیفیت بالایی برخوردار باشد، و امکان تبدیل به طرح یا اختراع را داشته باشد، می‌توانید پایان نامه خود را به شرکتها و موسسات مختلف بفروشید. نوشتن پایان نامه  مستلزم نگارش آن طبق استانداردهای جهانی، آنالیز صحیح و کاربردی داده‌های موجود و در نهایت دفاعی علمی و قوی برای متقاعد کردن داوران می‌باشد.

پایان نامه یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان در مقطع ارشد و رساله دکتری است. تیم کافه یادداشت به عنوان بهترین سایت ترجمه تخصصی با کمک تیم مجرب و متخصص اش به صورت حرفه ای در حوزه پایان نامه فعالیت دارد. متخصصان تیم کافه یادداشت به عنوان مشاور پایان نامه در تمامی رشته های دانشگاهی نظیر دندان پزشکی، برق و قدرت، معماری، حقوق و… آماده همکاری با دانشجویان عزیر هستند. گفتن این موضوع خالی از لطف نیست که استادان و مشاوران بخش پایان نامه کافه یادداشت از سرتاسر کشور با تیم کافه یادداشت همکاری می کنند.

ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که موضوع انتخابی شما به اندازه کافی جذاب و مفید بوده و تکراری نباشد. همچنین باید قابلیت عملیاتی بودن و اجرا شدن را نیز دارا باشد. برای این کار باید به مطالعه پژوهش‌ها و تحقیقات قبلی بپردازید. با این کار می توانید حوزه هایی که قابلیت پژوهش را دارند و یا نقاط کارنشده و خلاءهای تحقیقات قبلی را بیابید. مورد دیگری که با آن روبرو می شوید، نوشتن پروپوزال یا پیشنهاده می‌باشد.  پروپوزال در واقع گزارشی از علت انتخاب موضوع، نتیجه مطالعه تحقیقات قبلی ، اهداف کلی و مزیت های پایان نامه شما می‌باشد. مشاوره پایان نامه ارشد و مشاوره پایان نامه دکترا، انجام مراحل سخت و زمان‌بر کتابت پایان نامه را برای شما هموارتر کرده و به شما کمک می کند که پایان نامه ای موفق داشته باشید.

متاسفانه در زمان نوشتن پایان نامه، گاهی اوقات پیش می‌آید که استاد راهنمای شما در دسترس‌تان نیست یا آن قدر سرش شلوغ است که نمی‌تواند کمکتان کند؛ یا اینکه به علت حجم زیاد مشغله هایی که نگارش پایان نامه برای شما بوجود می آورد، دچار سردرگمی می شوید و ادامه کار به شدت دشوار می شود؛ در این حالت بهترین کار، مشاوره پایان نامه می باشد. از آن جایی که مشورت در هر امری پسندیده است؛ در موضوع نگارش پایان نامه نیز که بر آینده علمی و شغلی شما تاثیر به سزایی دارد، مشاوره پایان نامه امری ضروری قلمداد می شود.اما  سوالی که پیش می‌آید این است که یک مشاوره پایان نامه  دقیقا چگونه می تواند به شما کمک کند؟ و چگونه می توان یک مشاور پایان ‌نامه واجد شرایط را برای پایان نامه خود انتخاب کرد؟

 مشاور پایان ‌نامه کیست و چه می کند؟

در امر مشاوره پایان نامه ، فرد متخصصی به عنوان مشاور پایان نامه بطور تمام وقت در خدمت دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا قرار می‌گیرد تا در خصوص نگارش پایان نامه شان، آنها را راهنمایی و پشتیبانی کند. مشاوره پایان نامه ، انتخاب موضوع، نحوه نگارش قسمت‌های مختلف پایان نامه، چگونگی ارائه و دفاع از آن را شامل می شود. حتی گاهی این فرد یا گروه مشاور، به آموزش مهارتهای لازم و ضروری می پردازد. به عنوان نمونه، یک مشاور با تجربه دانشجو را با سایت های مورد نیاز و نرم افزار‌های تخصصی مربوط به تحلیل داده‌ها و پژوهش در حوزه مربوطه آشنا می‌کند.  بعضی مواقع این افراد علاوه بر مشورت و آموزش، بدلیل مشغله زیاد دانشجو برای تحقیق و بررسی مطالب، بخشی از کار را نیز برعهده می‌گیرند؛ از جمله ترجمه، فصل بندی و تحلیل داده های پایان نامه.

مورد دیگری که باید در امر مشاوره پایان نامه به آن توجه کنید؛ این است که اگر فرد مشاور در رشته شما فارغ التحصیل شده باشد یا دانش تخصصی مربوط به این رشته را داشته باشد، بهتر می تواند به شما کمک کند. چرا که افزون بر دانش تخصصی این رشته، این فرد تجربه نوشتن پایان نامه و خم و پیچ‌های این  کار را دارد. مشاورین متخصص، در رشته‌ها و گرایش های مختلف و متنوعی مشغول به فعالیت هستند و شما می توانید با توجه به رشته تحصیلی خود، فرد مناسب را انتخاب نمایید. متخصصین زیادی برای مشاوره پایان نامه مهندسی، مشاوره پایان نامه روان شناسی، مشاوره پایان نامه پزشکی و … هستند که می توانید از آنها کمک بخواهید.

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که درجه سختی کار شما، به نوع پروژه و پایان نامه، زمان ارائه و دفاع، و همچنین روش تحقیق شما (که می تواند میدانی، آزمایشگاهی، تحلیلی، یا نظری باشد) بستگی دارد. برای همین برای مشاوره پایان نامه خود باید کسی را برگزینید که با رشته و روش تحقیقی که مختص رشته شماست آشنایی کامل داشته باشد.

چگونه یک مشاور پایان ‌نامه معتمد پیدا کنیم؟

یکی از روش‌های قدیمی برای پیدا کردن یک مشاور پایان ‌نامه مجرب و قابل اعتماد برای مشاوره پایان نامه ، پرس و جو از فارغ التحصیلان هم رشته، دوستان و دیگراستادانتان می باشد. این افر